MENÜ
Astım Hastaları İçin En iyi Elektrik Süpürgesi

Temizlik yaparken olmazsa olmaz olan elektronik aletlerin başında her zaman elektrik süpürgesi gelmektedir. Satın alınan elektrik süpürgesinin astım hastaları için uygun özellikleri taşıdığından emin olmak sağlık açısından çok önemlidir.

Astım, solunum yollarında mikrobik olmayan iltihaplanmalar sonucunda tıkanmasına verilen isimdir. Oluşan nefes daralması hayat kalitesini büyük oranda düşürürken zaman zaman hayati tehlikeye bile neden olabilir. Bahsi geçen bu daralmalar, solunum yollarında yer alan kasların kasılması ve mukozanın şişmesi ve burada bulunan salgısının artmasına yol açar. Bu oluşan reaksiyonlar sonucu hava akışınızda daralma ve tıkanıklık meydana gelir. Bunun sonucunda akciğerlere giden hava hacmi azalır ve nefes alma işlemi zorlaşır.

Temizlik, yaşam alanlarında sağlıklı yaşam sürdürebilmek için önemlidir. Aradığınız temizliği bulabilmenin en kolay yolu pratik ve aynı zamanda işlevsel ürünler kullanarak temizlik yapmaktır. Bu yüzden kullanılan ürünlerin hayatınızı kolaylaştıran özelliklerle donatılmış olduğundan emin olmanız gerekir. Elektrik süpürgesi, bu anlamda ev ve iş yeri gibi alanlarda etkili temizlik yapabilmenizi sağlar. Toz torbalı ve toz torbasız şekilde bulabileceğiniz elektrik süpürgeleri su filtreli, emiş gücü yüksek özelliklerle kullanıcı memnuniyetine sunulmaktadır. Temizlikte en büyük yardımcı olan size uygun elektrikli süpürgeyi almak için Fantom web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Elektrik süpürgesi olurken kişisel beklentiler, alışkanlıklar ve tercihler göz önünde bulundurulur iken, sağlık durumu asla göz ardı edilmemelidir. Astım hastalığı bulunan kişiler astım hastaları için özel olarak tasarlanan elektrik süpürgelerine yönelmelidir. Size uygun olan elektrik süpürgesini ararken bebek veya çocuk olması, evcil hayvan tüylerini sorun eden kişiler, alerjik astım rahatsızlığı bulunan kişilerin tercihleri birbirinden farklı olarak ön plana çıkar. Bu noktada kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak yeterlidir.

Toz torbaları olan ya da toz torbasız elektrik süpürgeleri kişisel tercihler doğrultusunda değişebilirken, evcil hayvan tüyleri alerjik astım hastalarına iyi gelmediği için turbo başlık elektrik süpürgelerine yönelmekte fayda vardır.

Süpürge Seçiminizle Sağlığınızı Koruyun

Düzenli olarak yaşam alanlarını elektrik süpürgesiyle temizlemek, evinizde bulunan toz ve kirleri yok ederken alerjenleri kontrol altında tutmanızı sağlar. HEPA filtre, turbo başlık ve fırça aksesuarı, toz torbaları bulunan elektrik süpürgelerine yönelmek çok daha başarılı sonuçlar almanızı sağlar. Bununla birlikte elektrik süpürgesiyle evi süpürmek, ortalama 20 dakika süreyle havada bulunan toz sayısının artmasına neden olur. Bu yüzden astım hastalığınız varsa evinizi astım hastası olmayan ve alerjik reaksiyon gösterme riski bulunmayan kişilerin süpürmesinde daha doğru olacaktır. Ayrıca süpürge yapılan alanı bir süreliğine terk etmek, rahat nefes almanızı sağlar.

Tasarlanan elektrik süpürgeleri arasında astım hastalarının sağlık durumunu korumayı hedefleyerek üretilen modelleri bulmak mümkündür. Fantom, bu anlamda astım gibi hastalıklardan korunmasını sağlayacak toz, polen, alerjen, mite gibi maddelerin %99’a varan etkili bir şekilde süpürülmesi ve yok edilmesini hedefleyen elektrik süpürgelerini sizlere sunmaktadır. Astım hastalarının kullandığı elektrik süpürgelerinde sentetik toz torbası bulunması tavsiye edilmektedir.

Evcil hayvan tüyleri, astım hastalarının hastalıklarının nüksetmesinin başlıca sebeplerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle bazı köpeklerin çok fazla tüy döktüğü ve tıpkı kediler gibi astım ve alerjik hastalığın artmasına neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden astım hastalığınız varsa evcil hayvanı sevdikten sonra ellerinizi mutlaka yıkamanız, mümkün olduğu takdirde bu hayvanları dışarıda beslemeniz önerilmektedir. Özellikle yatak odası, dinlenme alanı olduğundan astım hastalıkları bulunan kişilerin evcil hayvanları bu odaya sokmaması gerekir.

Evinizi sıklıkla elektrik süpürgesiyle temizlemek, evcil hayvan beslerken çok önemlidir. Evcil hayvan tüylerini kolay bir şekilde toplamak ve astım krizlerinin önüne geçmek için kullandığınız elektrik süpürgesinin evcil hayvan tüy toplayıcı emici başlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Ev içerisinde yer alan tetikleyicilerin azaltılması, astım ve alerjik hastalıkların zarar görmesini azaltmak için gereklidir. Bu tetikleyicilerin azaltılması için emiş gücü yüksek elektrik süpürgeleri kullanmak hayatınızı kolaylaştırır.

Güçlü HEPA filtresi, su filtreli elektrik süpürge modelleri astım hastaları için son derece ideal ürünlerdir. Astım hastalarında en sık görülen alerjen ortaya çıkmasıdır. Akarlar, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılar olarak karşınıza çıkar. Yastık, yatak, halı, tekstil lifleri ve tüylü oyuncaklarda sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Yaşayabilmek için sıcak ve nemli ortamlara ihtiyaç duyduğu bilinmelidir. Deriden dökülen ölü hücreleri ile beslenirler. Kuruyarak toz halini alan dışkıları alerjinin en önemli sebebidir. Bu akarlardan kurtulmak için evde bulunan halının güçlü bir elektrik süpürgesiyle en haftada bir kere süpürülmesi gerekir.

Astım krizi yaşanmaması ve hastalığın hayat kalitesini düşürmemesi için evde kullanılan tüm eşyalar gibi elektrik süpürgesinin de astım hastalarına uygun şekilde tasarlanmış olması şarttır. Bu sayede yaşam alanlarında toz ve akar oranı en az seviyeye çekilir ve astım alerjik sorunların ortaya çıkması bir nebze rahatlatılmış olur.

Astımlı olmayan kişileri hiçbir şekilde etkilemeyen faktörler, astımı olan kişileri çok kolay bir şekilde etkileyebilir. Ev tozu akarları, kedi/köpek/hamamböceği, polenler, ev içi mantarları, mikrobik solunum yolu hastalıkları, iç ortam kirliliği, reflü gibi etkenler astımı tetikleyici özelliktedir. Bu tip kir ve atıkları ev ortamında yok ederek astım krizini en aza indirgemek için kullandığınız elektrik süpürgesinin özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Fantom, Elektrik Süpürgesinde Öncü Marka

Astım hastası olan kişilerin alerjik reaksiyonla yaşam kalitesinin düşmesini önlemek adına satın aldığı elektrik süpürgesinin özelliklerinin astım hastalığı için uygun olmasına dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde günlük yaşam standartlarının düşmesi, ev içinde oluşan tozların astım krizini tetiklemesi kaçınılmaz olacaktır.

Bu anlamda Fantom, aradığınız özelliklere sahip elektrik süpürgesi modellerini üst düzey kalite standartlarında sizlere sunan son derece nitelikli ve profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Tüm el aletlerinde işlevsel kullanım ile hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Bu sebeple sizin istek ve ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde analiz eden Fantom, üretimlerini bu ihtiyaçlar doğrultusunda yaparak yaşam alanlarınızda zamandan ve iş gücünden tasarrufu hedeflemektedir.

Fantom web sitesinde yer alan geniş ürün yelpazesinde evinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında satın alabilirsiniz. Fantom, kaliteli hizmet anlayışı ve kolay alışveriş imkânının bir arada bulunabileceği bir firmadır. Bu yüzden satın aldığınız tüm ürünler garanti kapsamında sizlere sunulurken, olası bir arıza durumunda orijinal yedek parça eskisiyle değiştirilir.

Kalite, elektronik cihazlarda ve küçük ev aletlerinde çok önemlidir. Bu yüzden kaliteli üretim yapmayan firmalardan satın aldığınız el blenderi, elektrik süpürgesi ya da fritöz kısa süre içerisinde arıza verip, hem zamandan hem de nakitten zarar etmenize neden olacaktır. Fantom, beklentilerinizi karşılarken bütçenizi düşünür.

Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve sahip olduğu müşteri memnuniyet referansları, firmamızın kalitesini ispatlar niteliktedir. Sizde şimdi nitelikli ürün satın alıp uzun yıllar sorunsuz kullanım konforunu bizzat deneyimlemek için hemen şimdi Fantom web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fantom, müşteri odaklı çalışma prensibiyle küçük ev aletlerinde her zaman kaliteyi hedeflemeye devam ediyor.