MENÜ
Ev Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Havaların ısınması ile temizlik yapma sayısı artmaktadır. Evde geçirilen zamanın yoğun bir şekilde artması ile ev içinde de temizliğin artmasıdır. Bu yüzden ev içerisinde sizlere yardımcı olacak birçok ürün bulunmaktadır. İlk olarak size her yerde yardımcı olan Fantom ürünleri temizlik yapmak artık çok kolay olmaktadır. Birçok çeşidi ile hayatınızı kolaylaştıran ürünler Fantom ile artık oldukça mümkündür.

Pratik Bir Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Hangi odayı hangi alanı temizlerseniz temizleyin, temizliği daima yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır. Sizlerin hayatını kolaylaştıracak birçok pratik bilgiler bulunmaktadır. İlk olarak tavanlar, daha sonra duvarlar, camlar, olarak devam ettire bilirsiniz. Devamında ise mobilyalar, sehpalar ve son olarak yerler olmalıdır.

Bu şekilde tozların dağılmasını en iyi şekilde önleyerek daha etkili ve ferah temizlik yapabilirsiniz. Makinaya atılacak olan tüm eşyaları atarak ortalığın dağılmasını en aza indirebilirsiniz. Yağ çözücü, kireç çözücü temizlik ürünlerini lekelerinin üzerine ve kirli yerlere dökerek bekletilmelidir. Daha sonra güzel bir şekilde silinip yıkanmalıdır.

Pas İçin Biraz Çamaşır Suyu ve Pamuk

Banyolarda çıkmayan pas lekeleri için uzun süreli ovalamak, yüzeyleri hem çizecek hem de sizin yorulmanıza neden olacaktır. Paslı alana klorlu ola çamaşır suyu dökerek, üzerini pamuk ile tamamen kapatmalısınız. Bu işlem için en iyi konsantre çamaşır sularını kullanmalısınız. Bu şekilde çamaşır suyunun akıp gitmesini engellemiş ve lekenin kolay şekilde çıkmasını sağlayabilirsiniz. En pratik şekilde pas lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Küf Lekelerinden En Kolay Nasıl Kurtulur?

Mutfak ve banyo alanlarda nem olmasından dolayı zaman zaman küf oluşumunu görmek mümkündü. Küflü alanlar için küf temizliğine özel deterjanlar kullanabilir ve fırça yardımı ile deterjanı duvarlara, fayans aralarına uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 10 dakika kadar bekledikten sonra, nemli bir bez yardımı ile silerek kurtulabilirsiniz. Küf lekelerinden kurtulmam artık bu kadar kolay olmaktadır.

Banyo Temizliğinde Nereden Ve Nasıl Başlanmalıdır?

İlk olarak banyoda bulunan çöp kutularını boşaltılmalıdır. Ardından ise yerde ve köşelerde olan kirleri süpürülmelidir. Bu konuda Fantom sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak ürün yelpazesi ile sizlere hizmet vermektedir. Daha sonra klozetler, muslukları ve lavabolar dezenfektan ürünler ile temizlenmelidir. Daha sonraki fayansları silerek bütün iz ve lekeleri son derece kaliteli şekilde temizlemek mümkündür.

Klozet Temizliği Artık Zor Değil

Klozet temizlemek sizin için artık çok kolay olmaktadır. İlk olarak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmeniz gerekir. Temizliğin en önemli ve püf noktası olmaktadır. Klozet ilk olarak dışarıdan içeri doğru olacak şekilde temizlenmelidir.

Önce dış yüzeyler, sonra kapakların içi, oturulan kapaklar, ardından klozetin içi temizleyiciler ile temizlenmelidir. Dış yüzeylerini sünger yardımıyla, iç kısmı kalın bir fırça yardımı ile ovalayarak temizleye bilirsiniz. Daha sonra iz kalmaması için kuru bir bezle silinmelidir.

Hangi Ürünü Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Ev temizliği püf noktaları arasında hangi ürünü nasıl ve nerede kullanacağınızda gelmektedir. Temizlik yaparken hangisini nere de kullanılması gerektiği sizlere hız ve zaman kazandıracaktır. Eğer sorun kireç ise ilk olarak kireç çözücü veya klorsuz çamaşır suları kullanılmalıdır.

Yağların bulunduğu mutfak eşyalarınızı, tezgahı yağ çözücüleri, bulaşık deterjanları ve amonyaklı temizleyiciler sayesinde pratik olarak temizleyebilirsiniz. Mikroplara karşı klorlu çamaşır suları tercih edilmelidir. Deterjanları birbirine karıştırmadan kullanılmalıdır. Ve bulunan alanı iyice havalandırma yapılmalıdır.

Kullanımlarının kolay olması için fısfıslı şişelere koyabilirsiniz. Bütün temizlik malzemelerinin kullanım alanlarında doğru şekilde kullanarak pırıl pırıl alanlar ve en güzel ev temizliği yapabilirsiniz. Bu arada sizlere Fantom en iyi imkanları sunarak kalitesini öne çıkarmaktadır.

Duvardaki Lekeleri Çıkarmanın En Pratik Yolu

Küçük bir çocuğunuz varsa eğer o kadar duvarda çizimlerin olması gayet normal olmaktadır. Bu yüzden en etkili ve en hızlı yöntemi hafif nemli bir bezin üzerine temizlik karbonat dökmek yeterli olacaktır. Bu şekilde duvarı silerek lekelerin tamamen kolay bir şekilde yok olacağını göre bilirsiniz.

Mutfak Tüllerindeki Yağlar Nasıl Arınır?

Mutfak tülleri ister istemez su buharı ile yağlanmalar yapmaktadır. Bu gibi durumlarda tülleri yıkarken normal deterjanların faydası olmayabilir. Bu yüzden tambur içine bir tablet bulaşık makinesi deterjanı atarak kolayca çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Çok iyi yağ çözücü etkisi olan bu deterjanın tülleri de en iyi şekilde temizlediğini fark etmek mümkündür. Bu şekilde sizlere en iyi şekilde pratiklik sağlamaktadır.

En Şekilde Pratik Yer Temizliği Nasıl Olur?

Yer temizliği en önemli ve birçok kişi için yorucu olabilir. Fakat en iyi malzemeler ve doğru şekilde yardımcılar ile sizler için çok daha kolay olmaktadır. Temizlik setleri, yüzey temizleyici ve paspaslardan yardım alarak kolayca yorulmadan yet temizliği yapabilirsiniz. Özellikle soğuk su yerini mop ya da paspasların içerisine sıcak su koymak daha pratik olacaktır.

Uzun sapları ve rahatça her yere girecek malzemeler ile oldukça rahat edeceksiniz. Alanınıza en uygun olan yüzey temizleyici kullanmanız önemlidir. Ahşap yüzeyler için en uygun deterjanlar kullanılmalıdır. Fayans ve mermerler de ise sabunlu, iz bırakmayan temizlik ürünlerinden mümkün oldukça faydalanabilirsiniz.

En Hızlı Şekilde Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Cam temizliği en önemli olan yerlerden biri olmaktadır. Bu yüzden özellikle dış taraflarını temizlerken temizlemek oldukça zahmetli olmaktadır. Dış taraflarını erişmek uzun cam silmek için malzemelerden seçebilirsiniz.

Bunların üzerine bir bez koyarak yardım almak size kolaylık sağlamaktadır. Bir bez ile iyice silerek daha sonra çek çek ile en kolay şekilde silmek size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca pencere çerçeveleri bir bez yardımı ile silmeniz yeterli olacaktır.

Evimizin Mis Gibi Korkması İçin Yapılması Gerekenler

Bütün yapılması gereken işlerden sonra evinizin mis gibi güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlatmak yeterli gelecektir. Bu şekilde eviniz uzun süre mis gibi ferah şekilde kokacaktır.

Temizlik Etkisini Uzun Süre Sürmesi İçin

Pratik bir ev temizliği sonrasında uzun süreli olarak öyle kalmasını istiyor iseniz, mutlaka yüzeyleri düzenli olarak silikonlu temizleyiciler ile temizlenmelidir. Evinizi her gün kısa bir süre havalandırma yapılmalıdır.

Bir gün ara ile düzenli olarak süpürme işlemi yapılmalıdır. On beş dakika gibi bir sürede toz alma temizleme işlemleri yapılmalıdır. Sizleri bu konuda en iyi hizmeti ve kaliteli ürün yelpazesi ile Fantom yardımcı olmaktadır.