MENÜ

Elektrikli Süpürge Modelleri ve Çeşitleri

Temizlik denildiğinde akıllara ilk gelen ev aleti elektrik süpürgesidir. Elektrik süpürgesinin tarihi 1906 yılına kadar uzanmaktadır. Tabi ilk üretilen elektrik süpürgesi bugünkülerden farklı bir tasarıma sahipti. Bugünkü elektrik süpürgesi modelleri her ne kadar daha modern bir tasarımda olsa da aslında geçmişten günümüzde kadar gelen tüm elektrikli süpürge çeşitleri tek bir amaca hizmet ediyordu, temizlik.

Yaşam alanlarınızı temizlemek, ortamdaki kir, toz gibi maddelerden arındırmak için farklı özelliklere sahip olan elektrik süpürgesi modelleri mevcuttur. Mevcut olan elektrik süpürgenizi değiştirmek ya da tamamen yeni bir elektrik süpürgesi almak istiyorsanız sizler için elektrikli süpürge önerileri hazırladık. Kullanım alanınıza ve kullanım şekline göre ihtiyacınız olan süpürgeyi, Fantom elektrikli süpürge seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Elektrikli süpürge çeşitlerinde sizlere birçok alternatif sunmakta ve temizliğin en konforlu deneyimini size yaşatmaktayız.

Fantom’da robot süpürgeden şarjlı süpürgeye, dikey süpürgeden toz torbalı süpürgelere onlarca model süpürge mevcut. Temizlik yaparken eğer siz de konforunuzu düşünüyor ve temizliğinizi içinize sinecek bir şekilde yapmak istiyorsanız Fantom kalitesiyle tercih edebileceğiniz elektrikli süpürge çeşitlerini inceleyelim.

Robot Süpürgeler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşantımızı daha fazla kolaylaştıracak ürünler hayatımıza girmektedir. Robot süpürgeler de bunlardan biridir. Bildiğiniz elektrik süpürgelerini farklı bir boyuta taşıyan robot süpürgeler sayesinde zamandan tasarruf ederek, temizliği daha pratik hale getirebilirsiniz.

Robot süpürgeler çalışmak için, diğer süpürge modelleri gibi insan gücüne ihtiyaç duymaz. Otomatik çalışma yetenekleri sayesinde, evde tek başlarına olduklarında bile tüm evi kendi kendine temizleyebilmektedir. Koltuk altı, yatak altı, masa altı, sandalye altı gibi birçok eşyanın altına girerek ve zor olarak gördüğünüz noktaları bile temizleyerek, temizliğe ayırmanız gereken zamanı size bırakır.

Robot süpürgeleri düzenli olarak belirlediğiniz gün ve saatlerde çalışması için planlayarak, bulunduğunuz ortamın çok fazla kirlenmemesini de sağlayabiliriz. Dilediğiniz sıklıkla kullanmakta özgürsünüz. Şarjlı ve kablosuz çalıştıkları için, ortamda elektrik olmadığı zaman bile temizlik yapabilirsiniz. Kusursuz bir temizlik yapabilmesi için, robot süpürgeler ortamın haritasını çıkartmaktadır. Böylece ortamda temizlenmesini istediğiniz her yer temizlenerek, yaşam alanları sizin için daha temiz bir hal alacak. Robot süpürgeler, şarjları bittiği zaman kendi kendini şarj edebilmek için yuvasına dönmektedir. İhtiyacınız olan konforlu bir temizlikse eğer tercihinizi Fantom robot süpürgeden yana kullanabilirsiniz.

Şarjlı Süpürgeler

Şarjlı süpürge, elektrik süpürgelerinin arasında kullanımda pratiklik sunan modellerden biridir. Şarjlı süpürge modelinin ilk göze çarpan özelliklerinden biri tasarımının ergonomik olmasıdır. Şarjlı ve kablosuz olarak kullanılabilme özelliklerine sahip olan şarjlı süpürgeler, içerisindeki hepa filtre sayesinde yerde bulunan tozları tutmaktadır. Toz haznesi sayesinde, tutulan bu tozların tekrar dışarı çıkması da engellemektedir. Ayrıca temizlenen ortamdaki tozun yoğunluğuna göre otomatik olarak emiş gücü de ayarlanabilmektedir.

İdeal bir temizlik için, şarjlı süpürge almayı düşünüyorsanız Fantom şarjlı süpürge seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fantom şarjlı süpürgeler ihtiyacı olan birçok özelliği de taşıyor. Örneğin led ışıklı süpürge başlığı ile karanlık ya da ışığın yetersiz olduğu alanlarda da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra toz algılayan sensörler sayesinde temizliği daha kolay bir şekilde yapmanızı da sağlar.

Şarjlı süpürgeler, farklı aparatları sayesinde ihtiyacınız olan temizlik konusunda da size yardımcı olmaktadır.

Dikey Süpürgeler

Dikey süpürge adından da anlaşılabileceği gibi dik bir şekilde kullanım sunmaktadır. Kablosuz olarak kullanılabilen modelleri olduğu gibi, kablolu olarak kullanılan modelleri de mevcuttur. Son yıllarda alıştığımız süpürge tasarımlarının yanı sıra dikey süpürgeler de birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı.

Ev temizliğinin yorucu kısmını biraz olsun hafifletmeye çalışan dikey süpürgelerin kullanımı da oldukça kolaydır. Yüksek emiş gücüne ve güçlü motor hacmine sahip olan dikey süpürgeler son zamanların en popüler süpürge modellerinden biridir.

Dikey süpürge satın almak istiyorsanız eğer Fantom dikey süpürge modellerinin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Toz Torbalı Süpürgeler

Yıllardır kullanılan süpürge modellerinden biri toz torbalı süpürgelerdir. Bu model süpürgeler, temizlik yaparken çektiği toz ya da kirleri içerisindeki toz torbasında biriktirmektedir. Bu tür süpürgelerde süpürgenin içerisindeki torba dolduğu zaman ya yedek torba kullanılmalı ya da mevcut torba boşaltılmalıdır.

Toz torbalı süpürgeler kullanım açısından toz torbasız süpürgelere göre çok fark sunmamaktadır. Yalnızca toz hazneleri açısından farklılık göstermektedir.

Su Filtreli Süpürgeler

Su filtreli süpürgeler, filtre temizliği, toz haznesi, toz torbası gibi özelliklere sahip değildir. Su filtreli özelliğe sahip süpürgeler, özellikle alerjisi olan kişiler için sağlıklı ve iyi bir seçimdir. Evcil hayvan besliyorsanız, hayvan tüylerinden ya da diğer çevresel etkenlerden kaynaklanan alerjjen durumlara karşı temizlikte su filtreli süpürge tercih edebilirsiniz.

Su filtreli süpürge ile yapılan temizliklerde, tozlar süpürgenin içerisinde toplanıp kalmaktadır. Çok satan su filtreli süpürgeler için Fantom su filtreli süpürge modellerini inceleyebilir, kararınızı incelemeden sonra verebilirsiniz.

Sessiz Elektrikli Süpürge

Sessiz elektrik süpürgeleri, ultra sessiz çalışma teknolojisi sayesinde temizlik yaparken gürültüyü sevmeyenler için idealdir. Ayrıca temizlik yaparken, çevrenizde gürültüden rahatsız olan kişiler varsa da artık size sessiz sakin bir temizlik sunacak. İhtiyacınız olan sessiz elektrikli süpürgesiyle rahatlıkla genel temizliğinizi yapabilirsiniz. Geniş toz torbası bulunan bu modellerle, ayarlanabilir hız kontrolü ile temizlik yapmak çok kolay olacak.

Sessiz elektrik süpürge çeşitlerini Fantom’da farklı renk seçenekleri ile bulabilirsiniz.

Toz Torbasız Süpürgeler

Toz torbasız süpürge modelleri, toz torbalı süpürge modellerinden sonra üretilmiştir. Toz torbası olmayan elektrikli süpürge modelleri çektiği toz ve kirleri kendi içerisindeki haznede biriktirmektedir. Böylece toz torbalı modellerde olduğu gibi değiştirmeniz ya da boşaltmanız gereken bir torba bulunmamaktadır. Ama bu durumda içerisinde biriken tozları çöpe dökmeniz gerekecektir. Temizliğinizi daha kısa sürede ve daha zahmetsiz yapabilmeniz için toz torbasız bir süpürge tercihi yapacaksanız eğer, öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan biri haznesinin geniş olmasıdır. Tabi ki seçim yapmanız için bu tek başına yeterli bir kriter olmamaktadır. Diğer elektrik süpürgelerini seçerken de dikkat edildiği gibi, toz torbasız elektrik süpürgesi tercihi yaparken motor gücü ve emiş gücü gibi önemli detayları da incelemekte fayda var. Emiş gücünün iyi olması, motor gücünün yüksek olmasına bağlı. Emiş gücü iyi olan bir süpürge de, temizliğinizi daha iyi yapmanızı sağlar.

Tercih edeceğiniz süpürgede toz torbası olması ya da olmaması motor gücünü etkileyen bir faktör değildir. Her iki modelde de motor gücü yüksek süpürge seçenekleri bulabilmek mümkün.

Islak Kuru Süpürge

Temizlik için tercih edilen kuru ve ıslak süpürgeler, temizlik esnasında hem ıslak hem kuru alanları aynı anda temizleme özelliğine sahiptirler. Bazı ıslak kuru süpürge modellerinde toz torbası seçeneği bulunmaktadır. Bazılarında ise hiç toz torbası mevcut değildir.

Islak kuru süpürgeler, yalnızca evde değil, işyeri gibi alanlarda da kullanılabilmektedir. Bazen her mekandaki zemine göre farklı bir süpürge kullanılması gerekebiliyor. Hem kuru hem ıslak iki farklı özellikte makine alıp, ekonomik açıdan zorlanmamak için her iki özelliği de içerisinde bulunduran tek süpürge güzel bir alternatif olabilir. Özellikle temizlik yapan kişi için bu büyük bir avantadır.

Islak kuru süpürgelerde toz torbalı, ıslak vakum gibi temizlik seçenekleri mevcuttur. En son teknolojiye göre üretilmiş olup, hijyenik bir ortam sunmaktadır. Yalnızca zeminleri değil, koltuk, halı, döşeme gibi eşyalarınız başta olmak üzere birçok eşyanızı da temizleyerek, ilk günkü haline döndürebilmeniz mümkün.

Geniş tank kasasına sahip ıslak kuru süpürge modelleri sayesinde temizliğinizi tek seferde tamamlayabilir, zamandan kazanabilirsiniz.

Islak kuru süpürge seçenekleri evinizde dilediğiniz alanlara kolayca ulaşabilmektedir.

Araç Tipi Elektrikli Süpürge

Araç tipi elektrikli süpürgeler, taşınabilir ve hafif tasarıma sahip ürünlerdir. Süpürme işlemini kuru bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Araçlarınızda kullanmak için oldukça ideal süpürgelerdir. Kullanmak için prize ihtiyaç duymamaktadırlar. Aracınızın, çakmaklığından güç alarak, elektrikli bir şekilde çalışabilirler.

Araç tipi elektrikli süpürgeler, diğer süpürgelere göre daha küçük ebatta olduğu için toz kapasitesi de azdır. İçerisinde toz torbası da bulunmadığı için, toz torbası olmadan temizlik yapılabilmektedir. Her ne kadar boyut olarak küçük olsa da, yüksek emiş gücü sayesinde aracınızda ihtiyacınız olan temizliği elde edebilirsiniz.

Araç tipi elektrikli süpürgeye ihtiyacınız varsa Fantom araç tipi elektrikli süpürge seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Halı Yıkama Robotları

Halılarınızı sürekli yıkamaya mı gönderiyorsunuz? Ve bu işlemin sizin için maliyetli olduğunu mu düşünmeye başladınız? O halde ihtiyacınız olan tek şey Fantom halı yıkama robotları. Daha az maliyet harcayarak, halılarınızı ya da kilimlerinizi evde kendiniz de artık yıkayabileceksiniz.

Halı yıkama robotları sayesinde tüm işlemleri kolay ve pratik bir şekilde yapabileceksiniz. Geniş tank kapasiteleri sayesinde halı yıkama robotları tek seferde fazla temizlik yapabilmenize de imkan sağlar.

Fantom’da birçok özelliği aynı anda bünyesinde toplayan halı yıkama robotları da mevcuttur. Örneğin; hava temizleme, halı yıkama, sıvı vakumlama, su filtreli ıslak vakumlama, toz torbalı temizlik gibi özellikleri aynı anda bulunduran bir süpürge bulabilmeniz mümkün. Kullanacağınız zeminler için uygun olarak tasarlanmış başlıklar da işinizi bayağı kolaylaştıracak.

Fantom Elektrikli Süpürge Nereden Alınır?

Fantom kalitesiyle, temizliği farklı bir boyuta taşımak istiyorsanız öncelikle ihtiyacınızı belirleyerek, kullanımınıza en uygun elektrikli süpürgeyi seçebilirsiniz. Fantom elektrikli süpürgeler ile yaşam alanlarınızın hem havası değişecek hem de aradığınız temizliğe kavuşacaksınız.

Satın almak istediğiniz elektrikli süpürgeye karar verdikten sonra elektrik süpürgesi fiyatları konusunda da sitemiz üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Orijinal Fantom marka elektrik süpürgesi modellerini sitemiz üzerinden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Satın almadan önce veya satın aldıktan sonra ürünlerle veya hizmetle ilgili olarak aklınıza takılan konular olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ekibimiz sizlere memnuniyetle yardımcı olacaktır. Eğer hala Fantom kalitesiyle tanışmadıysanız, geç kalmış sayılmazsınız. Yaşam alanlarınızda farklılık yaratmak ve kendiniz için daha temiz bir ortam oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey Fantom.