MENÜ
Elektrik Süpürgesinde Turbo Başlık Ne İşe Yarar?

Elektrik süpürgesi, asrın buluşlarından biri olarak anılabilir. Bu süpürgeler, 20’nci yüzyılın başlarında icat edilmesine karşın, kısa bir sürede milyonlarca eve girmeyi başarmıştır. Bununla birlikte süpürgeler, teknolojiye paralel olarak devamlı olarak değişmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Elektrik süpürgelerinin her bir aksesuarı da bu gelişmelerin etkisi altındadır. Süpürgelerde kullanılan emici başlıklar da bu gelişmelerden nasibini almıştır.

Emiş gücü bir süpürgenin en önemli teknik özelliklerinden biridir. Emiş gücünü belirleyen birçok farklı faktör vardır. Bu faktörlerden biri de emiş başlığıdır. Süpürgenizin başlığı temizlik konusunda önemli bir rol oynar. Bu durum dikkate alınarak son yıllarda geliştirilen ve kullanımı giderek yaygınlaşan aksesuarlardan biri de turbo başlıklardır. Turbo başlıklar, çok daha yüksek emiş gücü sağlamasıyla bilinmektedir. Bu başlıkların farklı tipte çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak halı üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmışlardır.

Turbo Başlıklarla Etkili Temizlik

Elektrik süpürgenizde turbo başlık kullandığınızda, etkili bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Turbo başlıklar, hava akımıyla dönebilmektedir. Bu başlıklar halıya temas ettiği anda, ileri geri hareketi belirli bir titreşim oluşturur. Bu titreşim sayesinde ise halılarda dibe çöken kıl, toz ve partikülleri havaya kaldırmadan emerek hapsedebilir.

Turbo başlıkları sert zeminlerde de kullanabilirsiniz. Bu başlıklar sayesinde halılardan sert bir zemine geçerken aparat değiştirmeye gerek kalmamaktadır. Turbo başlıklar hem yumuşak hem de sert zeminlerde yüksek verimli bir temizlik şansı sunar.

Turbo başlık kullanımı sayesinde temizlik çok daha kolay ve konforlu hale gelmiştir. Özellikle halılar açısından bu durum daha önemlidir. Halılar her ne kadar göremiyor olsanız da iplikleri arasında birçok bakteri ve toz barındırabilir. Bu durum zaman içerisinde rahatsızlık vermeye başlayacaktır. Özellikle bebeği olan aileler ve alerjisi bulunan insanlar için halılarda biriken partiküller önemli bir sorundur. Turbo başlık sayesinde halıda derinlemesine bir temizlik gerçekleştirilebilir.

Derinlemesine gerçekleştirilen bu temizlik sayesinde sağlığınızı da daha iyi koruyabilirsiniz. Aynı zamanda bu temizlik halılarınızın ömrünün uzamasını da sağlayacaktır. Bu durum uzun vadede bütçenize de katkı da bulunacaktır.

Evcil Dostu Olanlar İçin Etkili Çözüm

Evinizi bir evcil hayvan ile paylaşıyorsanız, temizlik sizin için daha zor bir hal alabilir. Özellikle yaz aylarında evcil dostlarınız çok daha fazla kıl ve tüy döker. Bu tüylerin toplanması sıradan bir elektrikli süpürge her zaman istenen başarıyı sağlamayabilir. Elektrik süpürgeye takılan turbo başlıklar ise bu soruna ideal çözümler sunar. Turbo fırçası ile birlikte, halılarda, battaniyelerde, koltuklarda kalan tüm tüyleri ve kılları kolayca süpürmeniz mümkün hale gelir.

Yüksek bir emiş gücü sunması, gözle göremediğiniz tüylerin ve kılların da temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra bu durum temizliğin daha hızlı ve kolay olmasını sağlamaktadır. Turbo fırça ile yapılan temizlik, işlerinizi kolaylaştırdığı için hızınızı da artıracaktır. Süpürgelerde yer alan toz torbası bu başlıklarla daha hızlı dolacaktır. Bunun temel sebebi, daha önce yakalayamadığınız tozların artık makineye hapsedilmesidir.

Turbo Başlıkları Yıllarca Kullanabilirsiniz

Elektrikli süpürge emici başlıklar, cihazın önemli aksesuarlarından biridir. Cihazınız ne kadar iyi olursa olsun, kötü bir başlık kullandığınız müddetçe, temizlikten istediğiniz verimi almanız mümkün değildir. Bu sebeple kullandığınız emici başlığa özen göstermeniz gerekir.

Turbo emici başlığa sahip olan süpürge, temizliği çok daha yüksek performansla gerçekleştirecektir. Bu noktada elektrik süpürgenizin motor gücü düşük olsa dahi, emiş gücü artacağı için ideal seviyelerde temizlik yapabilirsiniz. Turbo emici başlıklar, oldukça basit bir teknikle çalışır. Başlıkta yer alan çark sistemleri, vakum gücüyle yere temas ettiği anda fırçaları döndürmeye başlar. Bu sayede turbo başlıkta yer alan silindir fırçası yeri döverek çok daha etkili bir temizlik sağlar.

Turbo başlıklarda kullanılan materyaller oldukça kalitelidir. Bu durum turbo başlıkları uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlar. Bu başlıkların kullanımı da oldukça basittir. Takıp, sökme işlemleri standart bir başlık ile aynıdır. Buna karşın seçim yaparken, süpürgenizin modelini de değerlendirmelisiniz. Piyasada satışa sunulan onlarca farklı turbo başlık modeli vardır.

Turbo Başlıklar ile Hızlı Temizlik

Turbo başlıklar farklı tasarımlara sahip olabilmektedir. Söz konusu ürünler üçgen, oval ya da dik kenarlı olarak üretilebilmektedir. Burada önemli olan elektrik süpürgenizin modeline uygun bir seçim yapmanızdır. Bunun yanı sıra hangi tasarımla daha rahat temizlik yapacağınıza da karar verebilirsiniz.

Turbo başlıklar sayesinde temizliğin çok daha etkili biçimde yapılması, hızınıza da yansır. Bu başlıklarla çok daha hızlı biçimde temizlik tamamlanabilmektedir. Hem farklı şekillere sahip yedek parça başlıkların olması, temizlediğiniz alana bir daha geri dönme ihtimalinizin bulunmaması hızınızı artıran temel faktörlerdir. Güçlü emiş gücü sayesinde, evinizdeki tüm köşeleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Kullanıldığı alanda etkili bir performansla tüm bakteri, toz, kıl, tüy ve benzeri partikülleri toparlayan turbo başlıklar sayesinde, temizlik daha keyifli bir hale gelecektir. Bu durum aynı zamanda sağlığınıza da olumlu şekilde yansıyacaktır.

Fantom elektrik süpürgesi modellerinde yüksek emiş gücünün yanı sıra turbo başlıklar kullanabilmektedir. Bu sayede çok daha etkili bir temizlik yapabilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.