MENÜ
Elektrikli Süpürgesi Emiş Gücü Ne Kadar Olmalı?

Elektrikli süpürge alırken birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi elektrik süpürgesi emiş gücü. Elektrik süpürgesinin emiş gücü, süpürgenin performansıyla ilgili olan terimlerden bir tanesidir. 

Emiş gücü ve watt terimleri çoğu zaman karıştırılabilmektedir. Watt, süpürge vakumunun ne kadar güç tüketebileceğini belirtmektedir. Dolayısıyla yüksek watt değerine sahip süpürgelerin emiş gücünün de yüksek olduğunu düşünmez doğru olmaz. Yani watt değerinin yüksek olması emiş gücüyle ilgili değildir.

Elektrikli Süpürgelerde Emiş Gücü Performansı

Ev, ofis, iş yeri gibi birçok yaşam alanını temiz tutmak için süpürgeler tercih edilir. Tabi süpürgeden istenilen performansı elde edebilmek için dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. 

Elektrikli süpürgenin toz, kir gibi istenmeyen partikülleri içerisine kolaylıkla hapsedebilmesi için yani genel bir temizlik yapabilmek için orta düzey ve üzeri bir emiş gücüne sahip olması gerekmektedir. 

Fantom Yüksek Emiş Gücüne Sahip Elektrik Süpürgeleri 

Fantom’da yüksek emiş gücüne sahip olan birçok model elektrikli süpürge bulunmaktadır.  Kullanacağınız alana ve amaca göre bir seçim yapmanız çok kolay. Evcil hayvanı olan, alerjisi olan ya da daha birçok farklı durum için uygun olan elektrikli süpürgeler ile yaşam alanlarınızı tertemiz bir hale getirebilirsiniz. 

Fantom Galaxy Akıllı Temizlik Robotu başta olmak üzere, Fantom Quantum, Fantom Technovac, Fantom Sessiz, Fantom Master, Fantom Eco, Fantom Speedy ve daha birçok Fantom elektrikli süpürge motor gücünden emiş gücüne kadar kullanıcıların yüzünü güldürüyor. 

Emiş gücü 2000 Pa olan Fantom Galaxy Temizlik Robotu evinizde planlı bir şekilde, dilediğiniz gibi temizlik yapabilmenize imkan sağlar. 

Hafif tasarıma sahip bir elektrikli süpürge ile pratik bir şekilde temizlik yapmak istiyorsanız Fantom Şipşak serisinin deneyimleyebilir, yüksek emiş gücü ile temizliğinizi yapabilirsiniz. Fantom Hiperaktif serisi de benzer bir temizlik deneyimi sunmaktadır.

Su filtreli elektrik süpürge modelleri arasından yüksek emiş gücüne sahip bir ürün istiyorsanız Fantom Poseidon serisini tercih edebilirsiniz. Yüksek emiş gücü performansı sayesinde halı, kilim, koltuk gibi yüzeyleri kolay bir şekilde temizlemenizi sağlayacaktır. Benzer bir model olan Fantom Jumbo serisini de inceleyebilirsiniz. 

Fantom Quantum serisi de bir temizlikten daha fazlasını sunmaktadır. Toz yoğunluğuna göre emiş gücünün ayarlanabilmesi temizlik yaparken büyük kolaylık sağlamış olacaktır. 

Cyclone teknolojisine ve yüksek emiş gücüne sahip bir elektrik süpürgesi satın almak istiyorsanız Fantom Technovac Eco serisini değerlendirebilirsiniz. Emiş gücünün yüksek olması sayesinde tozu havadan ayrıştırmakta ve içerisine hapsetmektedir. Fantom Toz Kapanı elektrikli süpürge modeli de bu doğrultuda değerlendirebileceğiniz alternatifleriniz arasındadır.

Yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürge seçeneklerine Fantom.com.tr’den ulaşabilir, tüm modellerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

Elektrik Süpürgesinin Emiş Gücü Azaldığında Ne Yapmak Gerekir?

Elektrik süpürgelerinde zamanla, kullandıkça emiş gücünün azaldığını görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda tedirgin olmaya gerek yok. Bu durumla karşılaştığınızda izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Eğer toz torbalı bir elektrik süpürgesi kullanıyorsanız toz torbaları 3 ayda bir değiştirilmelidir. Toz torbasız elektrikli süpürge modelleri için böyle bir işlem yapmaya gerek yoktur. Elektrik süpürgesinin toz torbasının dolması sebebiyle emiş gücü azalabilmektedir. Bu işlem hepa filtreler için de geçerli olmaktadır. Hepa filtrelerin de ara sıra temizlenip, her yıl bir kere de değiştirilmesi gerekmektedir. Kısacası tozun hazne içerisinde kalması bir dezavantajdır. 

Aynı zamanda süpürgenizin emiş gücünün azaldığını düşünüyorsanız hortumunu da kontrol edebilirsiniz. Eğer hortumun içerisinde tıkanmalar söz konusu ise emiş gücünün azaldığı anlamına gelir.