MENÜ
Fantom Master Fryer İle Krep Ve Pankek Tarifi

Günümüzde, Fantom fryer fritözler, zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen kişiler için olmazsa olmaz mutfak aletleri haline gelmiştir. Ev kadınları, haşlanmış yumurtadan çöreklere kadar fritözde pişirilebilecek pek çok sayıda şaşırtıcı yemek karşısında hayrete düşmektedir.

Fantom Master Fryer Krep ve Pankek Pişirme İşlevleri

Piyasada seçim yapmayı zorlaştırabilecek çeşitli tip ve modellerde fryer ürünler bulunur. Bu kapsamda tariflerden biri de fritözde bir yığın krep pişirebileceğini içeriyor. Bu konuda hava fritözü özelliğinde olan ve kabarık krep ve pankek pişirmek için bir Fantom fryer fritöz kullanıyor.

Fantom fryer deposunun alt kısmında bulunan elektrik rezistansları ile yiyeceklerin pişirildiği yağın muhafaza edilmesini amaçlayan ısı yalıtımlı bir kazana sahiptir. İlk başta, yağın yandığı ve ayrıştığı bir sıcaklık eşiğini asla aşmadan, yiyeceği kızartmak için yeterli bir ısıya getirmektedir.

Krep, hava fritözü sepetinin içindeki yağlı kağıdın üzerine dökülmektedir. Altında, hepsi hamur ile sıkıştırılmış daha yağlı kağıt katmanları bulunmaktadır. Krepler daha sonra fritözden çıkarılır ve üzerine çikolata sosu dökülen bir tabağa istiflenmeden önce mükemmel bir şekilde pişmiş görünür.

Fantom Master Fryer Özellikleri

Fantom master fryer enerji açısından daha verimli bir pişirme yöntemi olarak tercih edilmektedir. Hem daha az yağlı ve daha sağlıklı hem de lezzetli pişirme tekniklerine sahip olmaktadır. Cihaz fırından çok daha hızlı ısınır ve bu nedenle yiyecekleri daha kısa sürede pişirerek bu süreçte enerji tasarrufu sağlar. Bu konuda hava akışı ile daha hızlı pişirme tekniklerine sahip olmaktadır.

Genelde Fantom master fryer iler yapılan tarifler, mükemmel bir kahvaltı hazırlamak için harika krep ve pankek hazırlamanızı sağlar. Hava fritözü ayarı ile çok çeşitli yiyecekler hazırlayan Fantom master fryer her seferinde mükemmel krepler oluşturur. Üstelik 20 dakikada kahvaltınız hazır olur.

Fantom Master Fryer İle Krep Tarifi

İçindekiler: 400g un, 500ml süt, 4 yumurta, 4 yemek kaşığı şeker, 4 yemek kaşığı yağ, 2 çay kaşığı kabartma tozu bir parça tereyağı.

Bütün malzemeler ile Fantom master fryer sayesinde hızlı hava akışı ile harika krepler ortaya çıkmaktadır. Bu süreçte hızlı ve lezzetli yiyecek hazırlanması konusunda çok aktif bir ürün olan Fantom master fryer çok uygun lezzetler ortaya çıkarmaktadır.

Yapılışı: Sarılarını ayırıp yumurta aklarını önce şekerle çırpın, sonra süt ve sıvı yağı ekleyip çırpıcı ile karıştırın. Ayrı ayrı yumurta aklarını çırpın. Un ve kabartma tozunu eleyin ve ekleyin, topaksız homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.

Son olarak çırpılmış yumurta aklarını ekleyin, spatula ile aşağıdan yukarıya doğru karıştırın. Hava fritözünü 200 dereceye ısıtın ve 2-4 inçlik tart kalıplarını tereyağı ile yağlayın. Karışımı içine dökün ve 200° aralığındaki sıcaklık ile 3-4 dakika pişirin. Karışım bitene kadar bu şekilde devam edin.

Fantom Master Fryer İle Pankek Yapımı

Genel olarak Fantom master fryer ile krep yaparken, aynı karışımla dev bir kabarık gözleme gibi görünecek bir pankek de hazırlayabilirsiniz. 20 cm'lik bir kek kalıbını sıvı yağ veya tereyağı ile yağlayın ve karışımı içine dökün. Dibe çökmesini önlemek için ince dilimlenmiş elma, ahududu, yaban mersini veya başka meyveler veya önceden unlanmış veya dondurulmuş çikolata parçaları ekleyebilirsiniz.

200 derece aralığındaki sıcaklıkta yaklaşık 10-15 dakika pişirin ve pankekiniz hazır. İyice piştiğinden emin olmak için kürdan testi yapabilirsiniz. Fantom master fryer bu konuda çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Bu konuda Fantom Air Fryer Pancakes, ekstra bir çaba harcamadan klasik pankeklerin süper kolay bir versiyonudur. Kahvaltılarda ya da günlük atıştırmalıklarda inanılmaz derecede başlangıç ​​dostudurlar ve pişirim sonrası da ters çevrilmeleri gerekmez.

Fantom Master Fryer İle Pişirme Avantajları

Genel olarak, Fantom master fryer ile pişirilen pankek ya da krepler kolay sıcaklık ayarı ve az yağ kullanımı ile çok sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Daha az yağ: 1 ila 2 yemek kaşığı. İyi pişmiş ve lezzetli krepler elde etmek için 1 yemek kaşığı sıvı yağ yeterlidir.

Kullanım kolaylığı: Sıcak hava fritözü ısınma süresi gerektirmez. Sadece programı, sıcaklığı, pişirme süresini ayarlayın ve başlayın.

Kokusuz Pişirim: Kapalı pişirme alanı ve az miktarda yağ sayesinde fritözden çok az koku çıkar.

Kolay bakım: daha az gres aynı zamanda daha az temizlik sorunu demektir. Sepetin temizlenmesi kolaydır ve yapışmaz kaplama sayesinde hiçbir şey yapışmaz. Aynı zamanda haznesi kolayca çıkarılıp, temizlenir.

Yağ depolamaya gerek yok: Fantom master fryer ile yağ depolamaya gerek duyulmaz.

Pişirim süreçlerinde yiyecekleri daha kıvamında pişirir.

Fantom Master Fryer Pişirme Teknikleri

Hava fritözlerinde, konveksiyonlu fırının çalışmasına benzer bir cebri sıcak hava pişirme sistemi kullanılır. Bu, yağ (veya sadece 1 yemek kaşığı) kullanmaya gerek kalmadan, yiyeceğin dışının çıtır ve içinin yumuşak olması olanağı sağlar. Bu özellikler uygun ısı ayarı programı ile birleştiği zaman harika lezzette krep ve pankekler ortaya çıkmaktadır.

En sevdiğimiz kızarmış yiyecekleri sağlıklı pişirme teknikleri ile yapan düşük yağ kullanımı ile harika pişirim tekniklerine sahip olmaktadır. Kullanıldığında evin her yerinde yağ kokmaması da çok uygun bir pişirme tekniği sağlamaktadır.

Fantom master fryer ile genellikle fırında veya geleneksel fritözlerde olduğundan çok daha az yemek pişirmeniz sağlanmaktadır. Pişirme teknikleri ile her çeşitli gıdayı sağlıklı bir şekilde sunuma hazırlayan Fantom master fryer çok kullanışlı bir ürün olmaktadır.

Fantom Master Fryer Kullanım Özellikleri

Fantom master fryer, çok çeşitli yiyecekleri pişirmek için kullanılan bir pişirme cihazıdır. Patates kızartması, çörekler, tatlılar ve diğer pek çok tuzlu veya tatlı yemek. Fırın ve tavaya mükemmel bir alternatiftir çünkü kullanımı daha kolaydır ve daha iyi pişirme sağlar. Aynı zamanda profesyonel bir mutfakta çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Gerçekten de kullanımı çok kolaydır ve size çok miktarda tatlı veya tuzlu kızartmayı hızlı bir şekilde hazırlama imkanı sunar. Üzerlerinde oluşan film yağlı maddenin içeri girmesini engeller. Ayrıca, aromanın daha sonra balık veya diğer yiyecekleri pişirmek için tekrar kullanılabilen yağa dağılmasını da önler. Ve harika lezzetli sağlıklı krep ve pankek pişirmenizi sağlar,

Fantom Master Fryer Bakımı

Öncelikle Fantom master fryer ürünün içini yağdan arındırın, tabaklarınızı, tavalarınızı ve mutfak gereçlerinizi parlatmak için zaten her gün kullandığınız bir ürüne güvenebilirsiniz. Detaylı bir şekilde yağın temizlenmesi ürünün tankında halen mevcut olan yağın çoğunun giderilmesinde çok etkili olacaktır. Çok büyük bir hazneye sahip olan ürünü kaynar su ile doldurarak yağdan arındırın.

Daha sonra yağ çözücü bulaşık deterjanı ekleyin. Fritözü kapatın ve her şeyi boşaltmadan önce birkaç dakika etki etmesi için bırakın. Temizliği tamamlamak için aşındırıcı olmayan bir sünger veya mikrofiber bezle ovun ve ardından kurulayın. Hem sağlıklı hem de lezzetli yiyecek yiyebilmek için bakım ve temizlik de son derece önemli olmaktadır.

Fantom master fryer ürün, Fantom mağazalarında harika uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Hem sağlıklı hem de lezzetli ürünler için en iyi tercih olmaktadır.