MENÜ
Halı Yıkama Makineleri Ne Kadar Elektrik Harcar?

Hangi elektrikli alet alınırsa alınsın, kullanıcıların birçoğu ilk olarak makine ne kadar elektrik harcar diye sorgular. Halı yıkama makinelerinde de durum böyledir. Halı yıkama makinesi alacak olan kişilerin sorduğu sorulardan biridir “Halı yıkama makineleri ne kadar elektrik harcar?” Halı yıkama işi önemli ve enerji harcayan bir iş olduğundan halı yıkama makinaları seçilirken uzun süreli kullanıma sahip, en yüksek performansı sunan ve en az enerji harcayan ve zamandan tasarruf ettiren modeller seçilmektedir.

Halı Yıkama Makinesinin Türüne Göre Değişen Elektrik Tüketimleri

Fantom’da sizi hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettirecek olan birçok halı yıkama makinesi modeli bulunmaktadır. Elektrikli süpürgeler içerisinde bulunan Otomatik halı yıkama makinesi ve tam otomatik halı yıkama makinelerinin elektrik tüketimleri kendi arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak bakıldığında halı yıkama temizlik makinelerini düşük enerji harcayan ürünlerden sayabiliriz.

Fantom her zaman sizlere kaliteli ve elektrik tasarrufu sağlayan halı yıkama makineleri sunmaktadır. Yapılan tüm araştırma ve geliştirme çalışmaları bu yöndedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri temizlenecek olan alanın metrekaresidir. Metrekaresi küçük alanlardaki halılar yıkanacağı zaman doğal olarak daha az elektrik harcanmaktadır. Buna karşın büyük halılar yıkanırken, biraz daha fazla zaman ve elektrik harcanabilmektedir. Yine de Fantom halı yıkama makineleri sizi mümkün olduğunca zamandan ve enerjiden tasarruf ettirecek şekilde üretilmişlerdir.

Halı Yıkama Makineleri Saatte Ne Kadar Elektrik Harcar?

Halı yıkama işlemini halı yıkamadan en yüksek verimi alacak şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler, halı yıkama makinelerinin dakikada ya da saatte ne kadar elektrik harcadığını merak etmektedir. Ama her defasında halı yıkama işlemi değişiklik gösterebilir. Halının büyüklüğüne ve makinenizin türüne göre farklılıklar görebilmek mümkün. Tam otomatik halı yıkama makineleri enerji tüketimi konusunda manuel temizlik sunan halı yıkama makinelerinden daha avantajlıdır. Aynı zamanda kullanıcılara da pratiklik katacak olan otomatik halı yıkama makinası, kullanıcıları daha az yormaktadır. Halı yıkama makinesi satın alırken bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Fantom’da 1500W, 1600W, 2000W gibi farklı motor gücüne sahip halı yıkama makineleri mevcuttur. Halılarınızı ilk günkü haline döndürecek olan seçeneklerimiz enerji tasarrufu konusunda da kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

Fantom halı yıkama makinelerinin harcadığı elektrik miktarı kaç tane halı yıkanacağına ve halı yıkama işleminin ne kadar sürede gerçekleştirileceğini göre değiştirmektedir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilmek için kullanacağınız makineyi belirleyerek daha net fikir sahibi olabilirsiniz. Halıyı yıkayacağınız süre 10 dakika da sürebilir, 20 dakika da sürebilir. Bu tamamen makinenin özelliğine ve yıkanacak olan halıya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Halı yıkama makineleri arasında saatte 6 KW harcayan halı yıkama makinesi seçenekleri de, saatte 1.5 KW harcayan halı yıkama makinesi seçenekleri de bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz halı yıkama makinesinin özelliklerini öğrenirseniz, m² başına düşen elektrik maliyetini de hesaplayarak daha net bir bilgi sahibi olmak mümkün. Yukarıda da belirttiğimiz gibi halı yıkama makinelerinin fiyatları da göz önünde bulundurulduğunda bazı makinelerin enerji anlamında daha tasarruflu olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarruflu Fantom Halı Yıkama Makineleri Özellikleri

Halı yıkama işlemini Fantom sayesinde artık kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Doğa ve enerji dostu halı yıkama seçenekleri sayesinde ev, ofis gibi birçok ortamda halı yıkama makineleri sayesinde aradığınız hijyene kavuşabilirsiniz.

Fantom’da Fantom Jumbo, Fantom Robotix, Fantom Poseidon gibi farklı modellerde halı yıkama makineleri bulunmaktadır. Halı yıkama, halı sıkma gibi özellikleri bulunan halı yıkama makineleri alanında Fantom da size kusursuz halı temizliği yapmanızı sağlayacak modeller sunmaktadır. Su hazneli veya toz torbalı temizlik seçenekleri sunan Fantom halı yıkama makineleri kullanıcılara geniş tank seçenekleri sunmaktadır. Böylelikle tek seferde daha fazla alanı temizleyebileceğiniz için daha az enerji de harcamış olursunuz. Halı, koltuk, döşeme gibi eşyalarınızda da kusursuz bir temizlik elde edebilirsiniz.

Halı yıkama makinelerinin Fantom’da su haznesi olan, sıvı vakumlama, hava ortam temizleme gibi farklı özellikleri bulunan halı yıkama makineleri de mevcuttur. Bunun için Fantom Robotix modelimizi inceleyebilirsiniz. Elektrik enerjisinden tasarruf ederken aynı anda havadaki istemediğiniz partiküllerden de ortamı temizleyecek olan halı yıkama makineleri, tüm bunları yaparken bulunduğunuz ortamı daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Farklı fonksiyonları bulunan seçeneklerimiz yüksek emiş gücü ile de aradığınız boyutta temizliği size sunmaktadır.

Fantom halı yıkama makineleri koltuk yıkama, halı yıkama, cam ve sert zemin yıkama aparatları ile de kullanıcılara kolaylık sunmaktadır. Yıkama işlemini yapacağınız zemine uygun bir başlık seçmeniz halinde daha pratik şekilde temizlik yapabileceksiniz. Uygun başlıkla yaptığınız temizlik işleminiz daha kısa sürede tamamlanacağı için harcanacak olan enerji miktarından da tasarruf sağlayabileceksiniz. Zamandan ve enerjiden sizi tasarruf ettirecek olan tüm modellerimiz web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Halı yıkama konusunu alanında uzman olan Fantom’a bırakarak tüm yaşam alanlarınızda kendinize konfor sağlayabilirsiniz. Halı yıkama makinesi modellerimizi inceleyerek, kullanımınıza en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Fantom online mağazada bulacağınız halı yıkama makinelerine orijinal ürün garantisi ile sitemizden sahip olabilirsiniz. Vakit kaybetmeden tüm seçeneklerimizin özelliklerini inceleyerek, karar verdikten sonra dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Siz isteyin Fantom kalitesi evinizin her alanında sizinle birlikte olsun.