MENÜ
Hayvan Dostları İçin Elektrikli Süpürge Önerileri

Temizlik, yaşam alanlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle söz konusu evcil hayvanlar olduğunda. Tabi bu konuda temizlikte tercih edilen elektrikli süpürgeye bir hayli iş düşüyor. Evcil hayvanlar ile evini paylaşan hayvan dostları için elektrikli süpürge önerileri sayesinde doğru bir seçim yaparak, evcil hayvan tüyleri sorun olmaktan çıkacak. Hayvan tüylerini kolaylıkla temizleyerek, yaşam alanlarınızı daha hijyenik bir hale getirebilirsiniz.

Evcil hayvanınız varsa dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Gerek kedi gerek köpek gibi evcil hayvanlarla ilgilenmenin kolay olduğu pek söylenemez. Evcil hayvanların tüyleri, temizlik konusunda biraz zorlayıcı olabilmektedir. Bunu da göz önünde bulundurarak temizlik yaparken kolaylık sağlayacak olan bir elektrikli süpürge seçmekte fayda var. Tabi ki piyasada birçok farklı elektrik süpürgeleri bulunmakta fakat bunlardan sadece bazıları yüksek emiş gücü özelliğine sahip olmaktadır. Yüksek emiş gücü teknolojisi sayesinde de evcil hayvanların tüyleri kolay bir şekilde süpürgenin içerisine hapsolacağı için verimli bir temizlik elde edilecektir.

Peki, hangi elektrik süpürgeleri yüksek emiş gücüne sahip ve evcil hayvan olan ortamlar için uygun? Hep birlikte inceleyelim.

Dikey Süpürge ile Evcil Hayvan Tüyleriyle Vedalaşın

Dikey süpürgeler son zamanlarda kullanışlı olan elektrikli süpürge modelleri arasındadır. Derinlemesine ve genel temizlik yapmak için çokça tercih edilen dikey süpürgeler, evcil hayvan sahipleri için de harika bir seçenektir. Evcil hayvanların dolaştığı her yeri süpürmenize yardımcı olacak olan dikey elektrik süpürgeleri, temizliğinizi daha kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Sadece temizlik için değil, oluşabilecek alerjik reaksiyonları ortadan kaldırmak için de dikey süpürgeler tercih edilebilir.

Evcil hayvan sahipleri iyi bilir. Pati izi, tüyler, ölü deriler etrafı en çok kirleten partiküllerdendir. Evcil hayvanınız her nerede dolaşırsa dolaşsın dikey süpürgeler ile temizlik yapmak çok kolay. Farklı özelliklere sahip olan dikey süpürgenin emiş gücü başta olmak üzere diğer özellikleri de kusursuz bir temizlik yapmak için tasarlanmıştır. Süpürge borusunun ve farklı başlıklarının pratiklik sağladığı dikey süpürgeler diğer temizlik işlerinizde de size yardımcı olur.

Evcil hayvan tüyleri mobilyalarda, duvarda, kıyafetlerde ya da farklı yüzeylerde kalabilir. Uygun başlığı sayesinde tüm yüzeylerde temizlik yapabileceğiniz dikey süpürgeler her ne kadar küçük olsa da partikülleri çekmektedir. Kısacası dikey süpürgeler evin her yerindeki hayvan tüylerini çekecek süpürge gücüne sahiptir.

Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilecek olan dikey süpürgeler her yere kolaylıkla ulaşabilecek şekilde tasarlanmıştır. Tabi genel olarak bakıldığında farklı marka ve modellerde karşımıza çıkan dikey süpürgeler özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Evcil hayvan sahibiyseniz bu gibi süpürgeleri satın almadan önce araştırma yapmanızda fayda var.

Evcil hayvan sahipleri için iyi bir alternatif olan dikey süpürgelerin toz hazneleri de kolay bir şekilde boşaltılabildiği için kullanımı da rahattır.

Robot Süpürgeler ile Tüy Toplamak Çok Kolay

Birçok evin en sevilen üyesi haline gelen robot süpürgeler, evcil hayvan sahipleri için de en kullanışlı seçeneklerden biridir. Hem kendinize hem evcil hayvanınıza bir ayrıcalık yapmak istiyorsanız robot süpürge arayışına başlayabilirsiniz.

Evcil hayvan bulunan evlerde temizlik yapmak biraz daha zor olabilir. Ama robot süpürgeler ile bu zorluğu aza indirgemek tamamen sizin elinizde. Eğer sürekli olarak ev süpürmek sizi zorluyorsa bırakın robot süpürge sizden bağımsız bir şekilde temizliği yapsın. Üstelik istediğiniz saatte. Günün hangi saati temizlik yapmak istiyorsanız, robot süpürge ile mümkün. Özellikle evcil hayvanların mevsimsel tüy dökme zamanlarında robot süpürgelerin sizin için ne kadar kullanışlı olduğunu fark edeceksiniz. Performansları ve tasarımları farklılık gösteren robot süpürgeler arasından kullanım amacınıza en uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Robot süpürgeler arasında hayvan tüylerini toplamak konusunda oldukça etkili olan modellerden biri HEPA filtreye sahip olanlardır. Bu robot süpürgeler alerjen oluşumunu da engellediği için iyi bir seçenektir. Tüm yüzeylerde temizlik yapabilmesinin yanında verimli bir şekilde de temizlik yaparlar.

Evcil hayvan besliyor ve ev temizliğinizi en iyi şekilde yapmak istiyorsanız akıllı robot süpürgeleri incelemeden süpürge seçimi yapmamanızda fayda var.

Toz Torbalı ve Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri

Elektrik süpürgelerinin bazılarında toz torbası bulunmaktadır. Toz torbaları, tozun yeniden havaya karışmasını engellemektedir. Evcil hayvan döküntülerine karşı özel olarak geliştirilmiş bir elektrikli süpürge sayesinde temizliğinizi verimli ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi bu süpürgelerde sık sık torba değişimi yapmayı unutmamak gerekmektedir.

Toz torbalı elektrik süpürgelerinin yanı sıra toz torbasız elektrikli süpürgeler de temizlik için idealdir. Bu süpürgeler genellikle hazneye sahiptir. Hazne sıklıkla temizlenerek temiz tutulmalıdır. Tabi bu işlem yapılırken tozu dışarıya çıkartmamaya da dikkat etmek gerekmektedir.

Evcil Hayvan Bulunan Evde Elektrik Süpürgesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evcil hayvanınız varsa yaşam alanlarınızı en temiz tutacak elektrik süpürgesini tercih etmelisiniz. Her ne kadar süpürgeler yeterli gibi gözükse de, tüm özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olarak bir seçim yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sıradan elektrik süpürgeleri hayvanların tüyleri ve döküntüleri için tasarlanmadığından, ihtiyacınız olan temizliği yapamayabilir. Bu yüzden evcil hayvan temizliği için özel olarak geliştirilmiş olan süpürgeleri değerlendirmek gerekmektedir.

Evcil hayvan dostu bir elektrikli süpürge satın alacaksanız süpürgenin başlıklarını ve diğer aparatlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle hayvan dostu olarak üretilen elektrik süpürgelerinde tüy toplayıcı ve farklı başlıklar bulunabilmektedir.

Evcil hayvan sahiplerinin tercih edeceği elektrik süpürgelerindeki filtrasyon sistemi de önem verilmesi gereken diğer konulardan biridir. Bu sebeple HEPA filtreli olan bir modelden yana seçim yapmak iyi olabilir. Üstelik alerjen oluşumu konusunda da faydalı olacak bu özellik ortamın hava kalitesi konusunda da faydalı olacaktır. İhtiyacınız olan özellikleri içerisinde bulunduran bir elektrik süpürgesi seçtikten sonra ayrıca bir şeye gerek yok.