MENÜ
Mutfağınızı Kullanışlı Hale Getirecek Mutfak Ürünleri

Mutfak, evin en çok vakit geçirilen bölümlerinden biridir. Mutfak dolaplarında, tezgah üzerinde ya da mutfağın diğer alanlarında mutfağınızı kullanışlı hale getirecek mutfak ürünleri tercih ederek mutfakta işleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda pratik olduğunuz için zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Mutfakları düzenli ve kullanışlı hale getirmenin yolu çok kolay. Özellikle yemek yapmayı ve mutfakta fazla vakit geçirmeyi seven herkesin mutfağında yer vereceği ürünler ile mutfakta keyifle vakit geçirebilmek mümkün. Mutfağınızı daha kullanışlı hale getirecek olan ürünler özellikle küçük mutfağı olan kişiler için hayat kurtarıcıdır. Hem mutfağınızdaki alanları daha verimli şekilde kullanabilecek hem de mutfağı daha düzenli bir şekilde tutabileceksiniz. Elinizin altında olmalarını kullandıktan sonra her zaman isteyeceğiniz ve fonksiyonellik konusunda size yardımcı olacak mutfak eşyalarını tercih ederek harika bir planlama yapabilirsiniz. Peki mutfakları daha kullanışlı hale getirmek için hangi mutfak ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır?

Saklama Kapları

Saklama kapları, mutfağında yer sıkıntısı olan kişiler için oldukça kullanışlıdır. Mutfak dolaplarında ya da tezgah üstünde konumlandırılabilecek saklama kapları bir ve birden fazla adette tercih edilebilmektedir. Hatta bazen üçlü ya da altılı olarak da set halinde de bulabilmek mümkün. Kullanılacak yere göre saklama kaplarını yan yana ya da üst üste koyarak, içerisinde malzeme saklayabilirsiniz.

Saklama kapları mutfakta size oldukça fazla yer kazandırmaktadır. Cam, plastik, metal, porselen gibi birçok farklı malzemeden üretilen saklama kaplarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Saklama kaplarında bakliyat, un gibi sık kullandığımız birçok malzeme saklanabilmektedir. Bu ürünler yalnızca size yer konusunda tasarruf sağlamayacak ayrıca içine koyduğunuz malzemeleri de bozulmadan saklayabilmiş olacaksınız.

Bulaşıklık

Bulaşıklık, mutfaklarda tezgah üzerinde kullanılan bir üründür. Özellikle elde bulaşık yıkadığınız zaman tabakları, bardakları ya da diğer mutfak eşyalarını kolaylıkla konumlandırabileceğiniz bir üründür. Bulaşıklık seçeneklerini plastik, çelik gibi farklı malzemelerden üretilmiş olarak bulabilmek mümkün. Eğer uzun süre kullanımlı bir bulaşıklık istiyorsanız mümkün olduğunda dayanıklı malzemeden üretilmiş olanları tercih edebilirsiniz.

Mutfak Düzenleyici Raflar

Mutfak düzenleyici raflar elimizin altında olması gerekli olan mutfak ürünleri arasındadır. Özellikle söz konusu mutfak dolaplarına sığmayan ürünlerse mutfak düzenleyici raflar bir hayli kullanışlı. Tabak, kase, bardak gibi birçok mutfak ürününü mutfak düzenleyici raflara yerleştirebilirsiniz. Düzenleyici raflar genellikle dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmişlerdir. O kadar dayanıklı olduğu için birden fazla ürünü de güvenle taşıyabilmektedir.

Buzdolabı Rafları

Söz konusu mutfağı daha kullanışlı hale getirmekse buzdolabını da unutmayalım. Buzdolabında yer alan rafları da daha kullanışlı hale getirebilmek mümkün. Buzdolabı rafları ile buzdolabında bulunan tüm malzemeleri daha düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu rafları isterseniz üst üste, isterseniz yan yana kullanabilirsiniz. Böylelikle buzdolabına daha fazla ürün koyabilirsiniz.

Kupa Bardak Askısı

Kupalarınızı ya da bardaklarınızı koyacak yer mi bulamıyorsunuz? Mutfak dolaplarınızdaki raflar kupa ya da bardaklar için yetersizse hiç sorun etmenize gerek yok. Çünkü tüm bardaklarınızı bardak askılığı sayesinde mutfağınızda dilediğiniz yerde konumlandırabilmeniz mümkün. Mutfak dolaplarınız size dar gelmeye başladığında bambu, ahşap, metal, plastik gibi farklı materyallerden üretilen bu bardak askılıklarını tercih edebilirsiniz. Tezgah üzerinde konumlandıracağınız bu bardak askılıkları şık görünümü ile hoş bir dekoratif ürün olarak da mutfaklarınızda yerini alacaktır.

Baharat Düzenleyiciler

Bir mutfak ne kadar kullanışlı olursa mutfakta geçirilen süre de o kadar kısalmaktadır. Bu yüzden mutfak düzenleyici ürünlerin önemi büyüktür. Mutfak düzenleyiciler arasında baharat düzenleyiciler de her mutfakta bulunması gereken ürünlerdendir. Baharat düzenleyiciler farklı formlarda karşımıza çıkabilmektedir. Sizin için en kullanışlı olacağını düşündüğünüzü tercih edebilirsiniz. Dönebilen standlı, raflı ya da katlı gibi baharatlık düzenleyiciler bulabilmek mümkün. Üstelik yer konusunda sıkıntınız varsa duvara da konumlandırılabilmektedir. Baharat düzenleyicileri, dolap içlerinde kullanabileceğiniz gibi tezgah üzerinde de kullanabilirsiniz. Tezgah üzerinde kullanacağınız baharat düzenleyiciler her an elinizin altında olacağı için size pratiklik de katacaktır.

Raf Altı Askılıkları

Tüm mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerden biri kağıt havlulardır. Eğer kağıt havluları koymanız için tezgah üzerinde yer yoksa raf altı askılık tercih edebilirsiniz. Kağıt havluya her ihtiyacınız olduğunda raf altı askılığı sayesinde elinizin altında hazır olarak bulunacak.

Bıçak Standları

Bıçak setlerinizi ya da şef bıçaklarınızı mutfakta koymak için çekmece haricinde bir yer mi arıyorsunuz? Dilerseniz bıçak standları sayesinde, bıçakları duvarda konumlandırabilirsiniz. Hatta dilerseniz mıknatıslı bıçak standları sayesinde daha pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bu standlar güçlü mıknatıs özelliği sayesinde bıçakları sorunsuz bir şekilde taşıyabilmektedir.

Mutfaklarınız için pratik çözümler sunan ve bütün konuların tek adresi olan Fantom sayesinde mutfaklarınızı daha kullanışlı ve ferah bir hale getirebilirsiniz. İhtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz bu mutfak ürünleri ile mutfakta daha konforlu şekilde hareket edebilirsiniz. Sadece bazı küçük detaylar ile mutfaklarınızı daha fonksiyonel bir hale getirebilmeniz mümkün. Düzenli ve kullanışlı bir mutfakta her zaman daha keyifli şekilde vakit geçirebilirsiniz.