MENÜ
Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev temizliği yapmak, özellikle kadınlar için çoğu zaman zorlayıcı olabilen bir iştir. Evde geçirilen zamanlar, kişiyi sık sık temizlik işlerini yapmak zorunda bırakır. Temizlik yapmaya vakti olmayanlar için de pratik ev temizliği nasıl yapılır? Sorusu daima merak konusudur.

Temizlik yaparken hayatınızı kolaylaştıracak püf noktası aradığınızda, evinizi ve yaşam alanlarınızı pırıl pırıl yapacak küçük detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu püf noktalarını uyguladığınızda, çok daha kısa bir süre zarfında daha az enerji harcayarak beklediğiniz temizlik etkisine rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Temizlik için ayırmak zorunda olduğunuz fazla enerjiyi, bu noktaları pratik bir şekilde uygulayarak ailenize ve sevdikleriniz ayırmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

Pratik Ev Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Pratik bir şekilde evin her yerini temizlerken, aynı zamanda daha az yorulmak kadın-erkek aslında herkesin hayalidir. Temizlik yapmak hem çok yorucu hemde günlük hayatta çok fazla zaman çalan işlerdir. Bunun için dikkat etmeniz gereken ilk püf noktası, temizliğe doğru yerden başladığınızdan emin olmaktır. Hangi odayı temizlemeye başlarsanız başlayın, temizlik yapmaya yukarıdan aşağı doğru başlamanız çok önemlidir. Buna örnek vermek gerekirse önce tavan, duvar ve camlar, sonra mobilya ve en son yerler olacak şekilde ilerlemek işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu sayede her bölgede ayrı ayrı yer edinmiş tozların, diğer bölgelere yayılmasının önüne geçmiş olursunuz. Dağılmayan tozların temizliğini yapmak, her yeri toz olan bir yaşam alanını temizlemekten çok daha az zaman alır. Eğer temizlik yaparken tül ve perde yıkayacaksanız, temizlik öncesi bu ürünleri makineye atmakta fayda vardır. Ayrıca diğer yandan kireç çözücü ve yağ çözücü gibi maddelerle çıkmayan lekeli alanlarda bu ürünlerin bir süre beklemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede bir yandan diğer işleri hallederken, o sırada çıkmayan lekelerin çözülmesi için vakit oluşturmuş olursunuz. Süpürme ve silme işlemini yaptığınızda, lekeli bölgelerin temizliğini kolay şekilde halledebilirsiniz.

Mutfak ve banyoda oluşan küfler, pratik ev temizliğini en çok sekteye uğratan olumsuzluklar olarak karşınıza çıkabilir. Küflü olan bu alanları temizlerken çok daha az vakit harcamak için, özel küf deterjanlarına başvurabilirsiniz. Bir fırça aracılığı ile küf oluşumu meydana gelmiş duvar, dolap içleri ya da fayans aralarını temizleyebilirsiniz. 10 dakika kadar deterjanı küflü bölgede bekletip, ardından nemli bir bezle bölgeyi sildiğinizde küflerin elveda deyişini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Paslı oluşumlar, temizlik sırasında moral bozabilir. Banyo yüzeylerinde çıkmayan pas lekelerinden kurtulmak için saatlerce ovalamak ve bunu yaparken diğer yandan yüzeylerin çizilmesine neden olurken, aslında istediğiniz temizlik hissine sahip olamamak oldukça can sıkıcıdır. Bu gibi durumlarda paslı alana çamaşır suyu dökme ve üzerini bir pamukla kapatmak işe yarayabilir. Bu işlem için konsantre olan çamaşır sularına yönelmekte fayda vardır. Koyduğunuz pamuk paslı alana sürülen çamaşır suyunun akıp gitmesine engel olur. Birkaç saat beklettikten sonra pamukları kaldırdığınızda, pas lekelerinin hafif bir silme ile yok olduğunu görebilirsiniz.

Kullandığınız makine ve eşyaların pratik bir temizlik için yüksek verimlilikte size hizmet ediyor olması son derece önemlidir. Bu yüzden bulaşık makinesi ya da çamaşır makineniz istediğiniz gibi temizlik performansı sunmuyorsa, ilk olarak bu ürünlerin rutin temizliğini yapıyor olmanız şarttır. Makinenin boş şekilde çalıştırılması, filtrelerin düzenli bir şekilde temizlenmesi ve satılan çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi temizleyicilerini kullanmak, kısa sürede ev işlerini halletmeniz için beklediğiniz çalışma performansını eşyalarınızdan alabilmenizi sağlar.

Klozet temizlemek, ev temizliği yaparken en çok tereddüt edilen bölgedir. Bu bölgeyi temizlemek için doğru yerden başladığınızda, aslında o kadarda zor olmadığınız göreceksiniz. Hijyenik bir klozet için nereden temizlemeye başladığınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Klozet, dışarı bölgeden başlayıp içe doğru temizlenmelidir. Önce dış yüzey bölgeleri, sonra kapağın içi, sonra oturulan kapak ve son olarak klozetin içi olacak şekilde ilerlemekte fayda vardır.

İlk olarak klozet içine çamaşır suyu döküp kapağı kapatmak ve o sırada kapak bölgelerini temizlemek, klozet içinde oluşan lekelerin çıkması için zaman kazanmanızı sağlar. Dış yüzey kısımları bir sünger yardımıyla, iç bölümü de bir fırça ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Klozette iz kalmaması için ovaladıktan sonra tüm yüzeyleri nemli bir bez yardımıyla durulamalı, son olarak ise bölgeyi kurulamalısınız.

En Kolay Temizlik İçin İhtiyacınız Olan Her şey Fantom Shop’da

Ev temizliği yaparken pratiklik anlamında ürüne ihtiyaç duyulduğunda ilk akla gelen deterjan, bez gibi malzemelerdir. Bu ürünler işlerinizin çok daha kısa bir süre içinde bitmesini sağlar. Ancak kullandığınız el aletlerinin zamanda tasarruf etme konusunda sağladığı avantajlar yok sayılamayacak kadar fazladır.

Temizlik için evinizde kullanacağınız el aletlerinde kaliteye ve uzun ömürlü dayanıklılığa önem veriyorsanız, Fantom Shop ürün tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız. Firmamız tüm ürünlerinde müşteri ihtiyaç ve istekleriniz göz önünde bulundurup, bu analizler sonucunda ürün portföyünü geliştirmektedir. Ev temizliğinde kullanılan ürünler, pratiklik sunarken uzun süre boyunca sorunsuz kullanım konforu sunmalıdır. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Fantom Shop web sitesinde, ev işlerini yaparken hayatınızı kolaylaştıracak pek çok fonksiyonel ürün bulabilirsiniz.

Firmamızda kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışını bir arada bulabileceğiniz ve bu nitelikli çalışmayı evinizde temizlik yaparken avantaja çevirebileceğiniz üretimler yapılmaktadır. Fantom Shop garanti kapsamında sizlere sunulan tüm ürünler, cazip fiyat aralıklarındadır.

Ayrıca herhangi bir sorunla karşılaştığınız takdirde orijinal parça değişimi yapabilmektedir. Elektrik süpürgesi, ütü, el blenderi gibi pek çok ürün seçeneğini aradığınız üst düzey kalite standartlarında sahip olabilmek için sizde hemen şimdi Fantom Shop web sitesi ziyaret edebilirsiniz. Fantom Shop, uzun yıllardan beri sektörde başarısını ispat etmeyi başarmıştır ve bu anlamda kalitenin tek adresidir.