MENÜ
Robot Süpürge Filtre Temizliği

Robot süpürgeler son yıllarda pek çok evde karşımıza çıkmaya başladı. Birbirinden farklı markaların ürettiği bu robot süpürgelerin temizliği düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Uzun ömürlü olmasını sağlamak adına filtre temizliği en önemli konular arasında yer alır. Gezer durumda olan bu robot süpüreler, toz ve tüye karşı hassastır.

Bu sebeple de temizliğinin düzenli olarak yapılması tavsiye edilir. Fantom robot süpürge filtrelerinin bakım ve temizliğini en iyi şekilde yapıyor. İnsanlar gün içerisinde oluşan döküntü temizlemek adına robot süpürgeleri tercih ederler.

Robot süpürgen bütün evi temizlerken yalnızca kendini temizleyemez. Evin içerisinde bulunan bütün kırıntıları ve tozları bünyesinde tutar. Balıklar ile temizlendi zaman işlevselliği ile alakalı herhangi bir problem meydana gelmez. Normal süpürgelere yapılan bakım mutlaka robot süpürgeleri de yapılmalıdır.

Haftada bir ya da beş günde bir alacak şekilde temizliği yapıldığı zaman çalışması ile ilgili herhangi bir sorun görülmez. Robot süpürge filtre haznesi dolduğu zaman bütün toz ve pisliği tutmayabilir. Aynı zamanda temizliği yapılmadığı süre boyunca bozulmalar meydana gelir.

Robot Süpürge Nasıl Temizlenir?

Evde bulunan bütün toz ve kızı algılayarak bünyesinde tutan robot süpürgelerin temizlenmesi gerekir. Aşamalar şekilde temizlediğimiz zaman çok daha etkili bir temizleme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz;

İlk olarak robot süpürge içerisinde bulunan saç ve türleri temizleyin. Özellikle evcil hayvan besleyen kişilerin robot süpürgelerin de çok fazla tüy birikir. Bu kişilerin robot süpürgesini günlük temizlemesi gerekir.

Daha sonra ise sensor temizliğini gerçekleştirmek gerekir. Sensör temizliği yapılmaz ise robot süpürgelerin toz ve tüyü algılama ile ilgili problemleri meydana gelir. Robot süpürge temizliğinde sensör temizliğe atlanan bir aşamadır.

Tekerleklerin kontrolü de temizlik esnasında yapılmalıdır. Tekerlek arasına sıkışan objeler ya da döküntüler robot süpürgenin doğru bir şekilde çalışmasını engeller.

Filtre temizliği düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Filtre içerisinde bulunan bütün tozlar ve tüyler çıkarıldıktan sonra sudan geçirilebilir.

Aşamalar şeklinde ilerlediğiniz zaman robot bölgenin derinlemesine temizliği yapılmış olur. Bu temizleme işlemlerini beş günde bir ya da haftada bir olacak şekilde gerçekleştirin.

Robot Süpürge Filtresindeki Saç ve Tüy Temizliği

Robot süpürge saç ve tüyleri filtresinde toplar. Bir süre sonra bu filtre içerisindeki saç ve tüy miktarı arttığı zaman mevcut olan saç ve tüyleri toplamamaya başlar. İnsan ve hayvanların döktü tüyler, ilk olarak robot süpürgenin Fırçasından geçer daha sonra ise filtre kısmında birikir. Duyum haline gelen kılları kesmek suretiyle çıkarabilirsiniz.

Filtrede bulunan saç ve tüyleri çıkarabilmek için ilk olarak robotu düz bir zemin üzerine bırakın.

Daha sonra filtre içerisinde bulunan tüyleri ve saçları topak halinde ise bıçak ya da makasla keserek filtreden çıkarın.

Geriye kalan tüy ve saçları çekerek çıkarabilirsiniz.

Böylece robot süpürge içerisinde bulunan tüyleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Günlük kullanım gösteren kişiler daha sık bir şekilde robot süpürge temizliği yapmalıdır.

Fantom robot süpürgeleri günlük hayatınızda temizlik işlerinizi kolaylaştırır. Aynı zamanda vakit tasarruf elde etmenize de yardımcı olur. Kolay bir şekilde sipariş vererek sizde robot süpürgeye sahip olabilirsiniz.

Robot Süpürge Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte temizlik sektöründe de kolaylıklar meydana gelmeye başladı. Robot süpürge modelleri son zamanlarda ön plana çıkmaya başladı. Hepa filtre sayesinde evde bulunan toz ve döküntüleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Robot süpürge modellerinin gelişim göstermesi ile birlikte temizlenebilir filtreye sahip olan modellere yönelim göstermek gerekir. Böylece kirlenen filtreyi daha kısa süre içerisinde temizleme şansı elde edebilirsiniz.

Robot Süpürge Algoritmaları

Kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan içerisinde yer alan algoritmalar sayesinde süpürme işlemi yapan bir cihazdır. İlk olarak adanın haritasını çıkarır. Daha sonra çıkardığı harita doğrultusunda kendisi için uygun olan çalışma alanını belirler. Kısa süre içerisinde hiçbir uyarı almadan evin her köşesinde temizler. Kendi yönünü bulabilme özelliğine sahiptir.

Yüksek kısımlardan düşme ihtimaline karşı kendini koruyan bir mekanizmaya sahiptir. Aynı zamanda duvar ve evde bulunan eşyalara karşı daha duyarlı olduğu bilinmektedir. Önüne çıkan duvar ya da eşya gibi durumlarda yönünü değiştirip temizliğe devam eder. Fantom sayesinde emiş gücünü en yüksek tutan robot süpürgelere erişebilirsiniz.

Robot Süpürge Tek Tuşla Temizlik

Teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte temizlik hayatında da gelişmeler kendini göstermeye başladı. Özellikle çalışan insanlar evde temizlik yapma konusunda sorun yaşarken robot süpürgeler devreye girmeye başladı.

Robot süpürgeler sayesinde tek tuş ile temizlik yapabilirsiniz. Hem bulunan saç ve tozu temizlerken hem de yerleri silme özelliğine sahip olduğu için kapsamlı bir temizlik yapabilir. İnsan gücünün ve vakit tasarrufu sağlamasının yanı sıra aynı zamanda kapsamlı bir temizlik yapması da sağladığı faydalar arasında yer alır.

Engebeli ve yüksek alanlara çıkma konusunda henüz başarı sağlayabilmiş değil. Fakat düz zeminlerde gayet iyi bir şekilde kendi algoritmaları ile ilerleme gösteriyor. Günlük temizlik ve günlük iş yükünü azaltabilmek adına robot süpürgeler son derece faydalıdır. Bu sebeple de son zamanlarda çok fazla tercih edilir hale geldi.

Robot süpürge evi temizlerken sizin de robot süpürgeyi düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Kendini temizleyebilme özelliği henüz gelişmemiş olduğu için sizin ufak dokunuşlar ile içerisinde bulunan toz ve pisliği çıkarmanız gerekir.

Bu sayede emiş gücü çok daha yüksek olur. Robot süpürge filtresi yıkanır mı konusu merak edilen konular arasında yer alır. Filtre de bulunan toz ve kirlen çıkarıldıktan sonra yıkanma işlemi yapılabilir.

Robot Süpürge Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Robot süpürgeyi sahip olan kişilerin filtre ve sensör temizliği konusunda dikkatli davranması gerekir. Filtre temizliğine ilk olarak içerisinde bulunan kir ve tüylerin çıkartılması işlemi ile başlamak gerekir. Daha sonrasında ise bulunan küçük tozların silkelenmesi gerekir.

Robot süpürgeden direkt olarak ayrılma özelliğine sahip olan bu filtreleri deterjan içermeyen bir su ile duru bir şekilde yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra belirli bir süre kurması için bırakın.

Kurumadan robot süpürgeyi yerleştirdiğiniz zaman bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu konuda dikkatli davranarak en doğru yıkama işlemi sağlanabilir. Robot süpürgenin filtresi dışında herhangi bir aparatı yıkanmaz.

Robot Süpürge Sensör Temizliği

Robot süpürge temizliği denildiği zaman en çok atlanan aşamalardan biri sensör temizliğidir. Sensörler robot süpürgenin kir ve toza algılayabilmesi adına bulunan aparattır. O yan fırçalarını gitmeden önce sensör tarafından algılanır. Fırça ve filtre temizliği yapıldıktan sonra en son sensör temizliğini gerçekleştirmek gerekir.

Robot süpürgeyi temiz tutmak daha uzun ömürlü kullanabilmek adına son derece önemlidir. O sensörleri kesinlikle su değdirmemek gerekir. Sensörlerin nerede olduğunu öğrendikten sonra burayı kuru bir bez ile silmek yeterli olacaktır. Islak bezle silen kişilerin mutlaka kuru bir bez ile kurutması gerekir.

Böylece sensörlerin toz ve tüyleri daha kolay bir şekilde algılaması mümkün olur. Sensör temizliğini en son aşama olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Fantom sayesinde hem bütçenize uygun hem de kaliteli olan robot süpürgeleri satın alabilirsiniz.

Halı, kilim ve düz zeminlerinizi kolay bir şekilde temizlemenizi yardımcı olur. Parke ve mermer gibi düz zeminlerde herhangi bir problem yapmadan bütün haritayı temizler. Özellikle evcil hayvan sahibi olan kişilerin mutlaka bir robot süpürge edilmesi gerekir.