MENÜ

Günün her saati keyifle tüketilen çayı daha lezzetli hale getirmek için ihtiyacınız olan elektrikli semaver seçenekleri birçok farklı modelde karşımıza çıkmaktadır. Fantom elektrikli semaver de çay keyfinizi ikiye katlayacak olan üründür. Fantom elektrikli semaver özellikleri göz önünde bulundurularak siz de doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Türk toplumunda çayın yeri çok farklıdır. Kimi zaman uzun sohbetlerin olmazsa olmazı, kimi zaman günün yorgunluğunu alan bir lezzettir çay. Yalnızca bizim kültürümüzde değil, farklı kültürlerde de değişik malzemeler ile zenginleştirilen çay, çaydanlık, demlik, semaver gibi farklı ürünlerle hazırlanmaktadır. Tabi ki çay demlemek farklı püf noktalara dikkat edilmesini de gerektirir. Özellikle çay tiryakileri, çayın daha lezzetli olabilmesi için birçok detaya dikkat etmektedir.

Hem iş ortamında hem ev ortamında çay demleme işleminden en yüksek verimi alabilmek için küçük ev aletleri arasında yer alan ve sıklıkla tercih edilen ürünlerden olan semaver çaycı makineleri ile çay içmek artık çok daha keyifli. Gerek tek başınıza gerek kalabalık ortamlarda çay keyfi yapmak için semaver çeşitleri size büyük kolaylık sağlayacaktır. Çayı size daha lezzetli bir şekilde sunacak olan semaver modellerinde sürekli olarak daha gelişmiş ürünlere Fantom kalitesiyle ulaşabilirsiniz.

Semaver Nedir?

Semaver, lezzetli bir şekilde çay demleme işlemi yapan elektrikli mutfak aleti çeşididir. Semaverler ile eski zamanlarda odun ve kömür ateşinde çay demlenmekteydi. Şimdilerse ise teknolojinin gelişmesiyle de semaverler, tasarım ve özellik olarak adeta bir çay makinesi halini almışlardır. Bu çay makineleri elektrikli semaverler olarak da bilinir. Elektrikli semaverler çayın keyifle ve lezzetle hazırlanmasını sağlamaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen semaverler, porselen semaverler, cam semaverler ve daha birçok farklı tasarımda karşımıza çıkmaktadır.

Tasarımlarıyla dikkat çeken semaverler, çay içmeyi daha keyifli hale de getirmektedir. Mesela evde kullanmak için semaver tercih edecekseniz, porselen demlikli olan modellerde çayı daha yumuşak içimli olarak hazırlayabilirsiniz. Üstelik çayı demli seviyorsanız, daha koyu olarak da hazırlayabilirsiniz. Cam özellikteki semaverler de tıpkı porselen modeller gibi lezzetli bir şekilde çay hazırlamanıza imkan sağlar. Bazı model semaverlerde kaç çay bardağı çay içebileceğinizi, çayın rengini görebilirsiniz.

Semaverler üretildiği materyale göre farklılık göstermesinin yanı sıra tek musluklu ve çift musluklu olarak da ayrılabilmektedirler. Tek musluklu olan semaverlerin musluğundan yalnızca sıcak su akarken, çift musluklu olan modellerin bir musluğundan çay diğer musluğundan su akmaktadır.

En Lezzetli Çaylar İçin Fantom Elektrikli Semaver Modelleri

Fantom mutfak aletleri arasında alışılagelmiş modellerden farklı olarak birçok değişik tasarımda semaver çeşitleri bulabilirsiniz. Tasarımı teknolojiyle buluşturan modellerimiz paslanmaz çelik rezistansları ile uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım sunmaktadır. Suyu daima sıcak tutan semaver çeşitlerimiz arasında farklı su haznesi kapasitesine sahip modeller mevcuttur.

Fantom’da enerji tasarrufu sağlayan semaver modelleri ile çevre dostu seçimler yapabilirsiniz. Hızlı ve pratik bir şekilde çay demleyebileceğiniz semaver modellerindeki bulunan ışıklı uyarı sistemleri ile suyun kaynadığını da anlayabilirsiniz. Üstelik bazı modellerimizin kablosuz kullanıma uygun olması sebebiyle dilediğiniz mekanda daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kullanırken ve çayınızı yudumlarken su haznesinde kalan suyu ve demlikte kalan çayı görebileceğiniz modellerimize de Fantom Online Mağaza ile ulaşabilirsiniz. Online mağazadan alacağınız tüm Fantom elektrikli semaverleri garantimiz kapsamında uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Elektrikli Semaver Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüm elektrikli ev aletlerini satın alırken dikkat ettiğimiz gibi, elektrikli semaver alırken de bazı detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle tercih edeceğiniz semaverin çay kapasitesini göz önünde bulundurabilirsiniz. Semaveri genel olarak kalabalık bir ortamda kullanacaksanız çaydanlık kapasitesi büyük olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Günlük kullanım için bir semaver istiyorsanız demlik kısmı küçük olan modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Elektrikli semaverlerin sıcaklık ayarı da önemlidir. Özellikle enerji tasarrufu konusunda ve demlediğiniz çayın çabuk soğumaması için sıcaklık ayarı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bu doğrultuda suyun sürekli kaynatılmak yerine, belli bir sıcaklıkta tutulması daha iyi olacaktır.

Çoğu küçük ev aletinde önem verildiği gibi elektrikli semaverlerde de, sessiz çalışma özelliği birçok kişi tarafından istenilen önemli bir detaydır. Elektrikli semaverler arasında da sessiz çalışan makineler de bulunmaktadır. Buna karşın bazı elektrikli semaverler su kaynatırken biraz ses çıkartabilmektedir. Eğer bu detay sizin için önemliyse semaver seçimi yaparken göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Uzun süre kullanmak istediğiniz bir semaver ihtiyacınız varsa hangi malzemeden üretildiği de önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı materyalden üretilen elektrikli semaver çeşitleri uzun vadede yüzünüzü güldürebilir. Cam, porselen, metal gibi farklı malzemeden üretilen modelleri inceleyerek, karar verebilirsiniz. Tabi üretildiği malzemeyi değerlendirirken, sizin için önemliyse semaverin tasarımını da dikkate alabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra semaverin tutma sapı bile satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir. Güvenle ve rahat bir şekilde kullanılabilmesi için tutma sapı kısmının ısıyı iletip iletmediğine de dikkat edilmelidir.

Satın alınan tüm ev aletlerinde olduğu gibi semaver alırken de renk seçenekleri önemli olabilmektedir. Eğer kullanacağınız ortamda farklı eşyalarla birlikte bir uyum yakalamak istiyorsanız renk alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

Her ortamda kullanılan tüm elektrikli ürünler gibi elektrikli semaverlerin emniyet sistemleri de önemlidir. Bu sayede oluşabilecek kazaları da önleyerek, önüne geçebilmek mümkün olur. Ayrıca satın alacağınız semaverin kullanım kılavuzundaki talimatlarını dikkatlice okuyarak kullanım için gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Elektrikli semaveriniz uzun ömürlü olması için bakımı ve temizliği konusu da önemlidir. Temizliği kolay olan bir model tercih etmeniz size pratiklik sağlamış olacaktır.

Elektrikli Semaverler ile Çay Keyfi

Gerek kapalı ortamlarda gerek açık alanlarda elektrikli semaverler sayesinde çay keyfinizi kesintiye uğramadan sürdürebilirsiniz. Özellikle kalabalık aile toplantılarında, gün davetlerinde elektrikli semaverler ile aynı anda birçok kişiye çay servisi yapabilirsiniz. Üstelik semaver ile bir kez demlemiş olduğunuz çayınızı uzun süre içebileceksiniz. Böylece defalarca çay demlemek zorunda kalmayacaksınız.

Elektrikli Semaver Nereden Alınır?

Çay keyfinizi farklı bir aşamaya taşımak için Fantom Online Mağaza’dan tüm elektrikli semaver seçeneklerimizi inceleyerek, size en uygun özelliğe sahip olan modeli seçebilirsiniz. Satın alacağınız modeli belirledikten sonra ürünü sepetinize ekleyerek, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden güvenli ödeme yöntemi ile rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürünler özenle paketlenerek, hızlı bir şekilde tarafınıza gönderilmektedir. Fantomshop üzerinden üye olarak alışveriş yapabileceğiniz gibi, üyeliksiz şekilde de dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan elektrikli semaver modellerini bütçenize uygun fiyat seçenekleri ve kaliteli olarak Fantom’da bulabilirsiniz. Sitemizi takip ederek dönemsel olarak gerçekleştirilen kampanyalarda istediğiniz ürünlere avantajlı fiyatlar ile de sahip olabilirsiniz. Dilerseniz alışverişlerinizde kredi kartınız ile taksitli bir şekilde ödemenizi yaparak, istediğiniz ürünlere bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Fantomshop’tan yapacağınız alışverişlerde ürünlerimiz hakkında ayrıca bilgi almak isterseniz müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerinizle ilgili teknik destek almak için ise size en yakın teknik servis noktalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çay keyfine bir an önce başlamak için semaver kategorimizdeki modellerimizi incelemeye başlayabilirsiniz.