MENÜ

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden, sohbetlerin en keyifli detaylarından olan Türk kahvesini kusursuz bir şekilde yapabilmeniz için tek ihtiyacınız olan Türk kahve makinesi. Türk kahve makinesi modelleri arasından bir seçim yapmak istiyorsanız Fantom Türk kahve makinesi ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Türk kahvesini tam kıvamında ve kısa sürede kolaylıkla hazırlamanızı sağlayacak Türk kahvesi makineleri ile sevdiğiniz gibi köpüklü kahveler yapabileceksiniz. Hem kendiniz için hem de ikram edeceğiniz kişiler için harika kahveler hazırlayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla fincan kahve pişirme özelliklerine sahip olan makineler hem ergonomik bir tasarıma sahip hem de oldukça pratik.

Sabah, akşam hatta günün her saati bir fincan kahve tüketmek birçok kişi için adeta vazgeçilmezler arasındadır. Geçmişten bugüne gelen Türk kahvesi kendine özel hazırlanma ve pişirme yöntemi olan en güzel kahve türlerinden biridir. Türk kahvesi geçmişte her ne kadar cezvede hazırlanıyor olsa da, günümüzde üretilmiş olan Türk kahvesi makinesi modelleri ile tıpkı cezvede yapılan kahve gibi hatta daha lezzetlisini yapabilmek mümkün. Üstelik farklı damak zevklerine uygun olarak kahve pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz sade, isterseniz orta ya da şekerli bir kahve yapabilirsiniz. Kısacası Türk kahvesinden olan beklentinizi karşılayacak lezzette kahveler yapabilirsiniz.

Hem zamandan kazanmanızı sağlayacak hem de köpüksüz kahve yapma ihtimalinizi ortadan kaldıracak olan Türk kahve makinesi çeşitleri sayesinde her canınız istediğinde kahvenizi keyifle içebilirsiniz. Üstelik kahve makinesi modellerinin kolay temizlenmesi sayesinde kullandıktan sonra, bir sonraki kullanıma hazır hale getirebilmeniz de oldukça kolay.

Türk Kahvesi Makinesi Modelleri

Günümüzde hemen hemen her evde hatta iş yerlerinde birçok farklı kahve makineleri mevcuttur. Bunları filtre kahve makinesi, Türk kahvesi makinesi, espresso makineler gibi gruplara ayırabiliriz. İçlerinde en çok popüler olan kahve türünü hazırlamak için büyük kolaylık sağlayan model şüphesiz Türk kahvesi makinesidir.

Türk kahvesi makinesi modelleri arasında kullanıcıların isteklerine cevap veren farklı birçok model mevcuttur. Tekli Türk kahvesi makinesi, çiftli Türk kahvesi makinesi, hazneli Türk kahvesi makinesi, elektrikli cezve Türk kahvesi makinesi gibi birçok model tercih edebilir, kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Üstelik bu modellerin özellikleri içerisinde yer alan közde kahve pişirme, sütlü kahve pişirme gibi ekstralar sayesinde dilediğiniz farklı kahveyi yapabileceksiniz.

Türk kahvesi makineleri kendi aralarında hem tasarım olarak hem özellik olarak da ayrılabilmektedirler. Her ortamda güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz makineler sayesinde hayatınız oldukça kolaylaşacak. Kahvenizi zahmetsiz bir şekilde hazırlayabileceğiniz kahve makineleri arasında en popüler ürünlerden biri de elektrikli cezve olan kahve makineleridir. Türk kahvesi hazırlamanın yanı sıra granül kahvelerinizi de hazırlayabileceğiniz bu modeller küçük tasarımı sayesinde hem kolaylıkla muhafaza edilebilir hem de istediğiniz yerden başka bir yere hafif olduğu için taşınabilir. Türk kahvesi makineleri arasında en makul ve ulaşılabilir seçeneklerden olan elektrikli cezve şeklindeki kahve makinelerinin genellikle tek bir düğmesi bulunmaktadır. O düğme sayesinde makinenizi hem açmanız hem de kapamanız mümkündür. Kahve hazırlaması açısından da gayet hızlı olduklarını söyleyebiliriz.

Kahve keyfini profesyonel deneyime çıkartmak ve kalabalık gruplara kahve ikram etmek isteyen kişiler için ikili Türk kahvesi makinesi modelleri de gayet idealdir. Bulunduğu yerde hem dekorasyon olarak hoş bir görünüm sunan hem de lezzetli kahveler yapmanıza imkan sağlayan bu modeller ile bazen hem Türk kahvesi hem de farklı kahveler de hazırlanabilmektedir. Uzun süre beklemenize gerek kalmadan hazırlayabileceğiniz kahveleri kahvenin miktarını ayarlayarak, dilediğiniz ölçüde kahveler yapabileceksiniz. Malzemelerinizi ve kahvenin ölçüsünü hazırladıktan sonra sizin sadece makineyi çalıştırmanız yeterli. Geri kalan her şeyi makineniz halletmektedir.

Türk Kahvesi Makinelerinin Özellikleri

Türk kahvesi makineleri küçük ev aletleri arasında en çok kullanılan ürünler arasında başta gelir. Teknik özellikleri birbirlerinden farklı olsa da, hepsinin ortak amacı ortaya harika pişen bir kahve çıkartmaktadır.

Türk kahvesi makineleri kişilerin güvenle kullanabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla oluşabilecek kazaları aza indirgemek amaçlanmıştır. Genellikle masa, tezgah üstü gibi düz zeminlerde kullanılabilecek şekilde üretilmişlerdir.

Türk kahvesi makinelerinin özelliklerinden biri de kolay bir şekilde tutulabilmesini sağlayan saplarıdır. Kahve piştikten sonra kolay bir şekilde tutularak, servis yapılabilmesi için sap kısımlarının tasarımı da önemlidir. Sap kısımlarının hem kullanıcıların elini ısı sebebiyle yakmayacak hem de tüm fincanlara kahveyi eşit şekilde dağıtacak özellikte olması önemlidir.

Birçok ev aletinde olduğu gibi Türk kahvesi makinesinin de kolay temizlenebilir özellikte olması kullanım kolaylığı açısından da istenilen özellikler arasındadır. Kullanıcılar kahve makinesi alırken, ilk olarak bu detaya da mutlaka dikkat etmelidir.

Türk kahvesi makineleri farklı materyalden üretilmektedirler. Kişilere uzun vadede kullanım ömrü sunan modellerde genellikle paslanmaz çelik malzeme detayı bulunmaktadır. Üstelik dış kaplama olarak da kolay deforme olmayacak modeller birçok kullanıcının yüzünü güldürmektedir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kahve makineleri de sürekli olarak farklı özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. Her yeni çıkan ürünle birlikte ürünlerdeki güvenlik konusu da geliştirilmektedir. Örneğin, susuz olarak çalışmama ya da su bittiğinde çalışmama gibi özellikle sayesinde Türk kahvesi makinelerini kendinizi daha güvende hissederek kullanabilirsiniz.

Tüm Türk kahvesi makinelerinin haznesi farklı olduğu için makine ile yapılan kahve sayısı da farklı olacaktır. Haznesi ne kadar büyük bir kahve makinesi tercih edilirse, hazırlanacak olan kahve sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. O yüzden tekli, ikili, üçlü gibi farklı tasarımlarda bulunan kahve makineleri arasından tüketilecek olan kahve miktarına göre bir seçim yapmakta fayda var.

Türk Kahvesi Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Türk kahvesi makineleri kablolu ve kablosuz olarak kullanıma uygun bir şekilde farklı tasarımlarda üretilmişlerdir. Genellikle düz zeminlerde kullanılması önerilmektedir. Makineyi kullanacağınız alanın kuru olmasına dikkat etmenizde fayda var. Hatta makineyi kullandıktan sonra soğumasını beklemeli ve sonrasında makineyi temizlemelisiniz.

Makinenizi temizlemek, onu uzun süreli ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için oldukça önemli bir detaydır. Bu yüzden kullanımlardan sonra makinenizi düzenli olarak temizlemelisiniz. Makinelerin iç kısımları önemli olduğu için tel ya da sünger gibi temizlik ürünleri sokmamak sağlıklıdır. Makinenizin prizle herhangi bir bağlantısı yokken, makinenizi bir bez yardımıyla ya da elinizle temizlemeniz önerilmektedir. Tabi yine de tercih edeceğiniz makineye göre temizlik konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için makinenizin kullanım kılavuzunu okuyabilirsiniz. Makinenizin içerisinde kahve lekesi kalmaması için de temizlenmesi oldukça önemlidir.

Türk Kahvesi Makinesi Nereden Alınır?

Türk kahvesi keyfinizi ikiye katlamak istiyorsanız Fantom Türk kahvesi makinesi modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Birden fazla fincan kapasitesine sahip modeller sayesinde aynı anda birçok kişiye kahve yapabilirsiniz. Dilediğiniz kıvamda kahveler hazırlayabileceğiniz Fantom kahve makinelerine Fantom Online Mağaza ile ulaşabilir, siparişinizi verebilirsiniz. Birçok farklı renk alternatifi arasından dilerseniz kullanacağınız ortamın rengine göre de bir seçim yapabilirsiniz.

Fantom Türk kahvesi makineleri kablolu ya da kablosuz kullanım özelliğine sahip farklı seçeneklerine sahiptir. Kahvenizi kolay bir şekilde yapabileceğiniz makineler de diğer ürünlerimiz gibi garantimiz kapsamımızdadır. Böylelikle uzun süre gönül rahatlığıyla kahve makinenizi kullanabilirsiniz.