MENÜ

Blender Setleri, Blenderlar

El blenderı, mutfakta tercih edilen en kullanışlı yardımcılar arasındadır. Mutfak gereçlerinden olmazsa olmazlardan olan el blender modelleri ile kısa sürede lezzetli mi lezzetli tarifler hazırlayabilmek mümkün. Bunun için en iyi blenderlar arasından bir seçim yapabilirsiniz. Blenderlar arasında ev tipi kullanıma uygun olan ya da profesyonel kullanıma uygun olan blender seti bulmak mümkün. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmenize imkan sağlayacak olan blender modelleri arasından kullanım amacınıza göre tekli blender ya da blender seti olarak bir seçim yapabilirsiniz. Yeni bir blender ya da blender seti satın almak istiyorsanız Fantom’daki blender ve blender modelleri arasında bir seçim yapabilirsiniz. 

Blender Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Blenderlar keskin bıçaklara sahiptir. Hem katı hem de sıvı gıdalar ile kullanıma uygundurlar. Üstelik saniyeler içerisinde, tek seferde gıdalarınızı hazırlamanıza imkan sağlamaktadır. 

Blender çeşitleri genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilen ve elektrikle kullanılan mutfak aletleri arasındadır. Bazı blenderlar aynı zamanda mikserli özelliği de sahiptir. Hatta mikserli blender seti olarak da bazı markalarda öne çıkabilmektedir. 

Blenderı prize taktıktan sonra tuşuna basarak kullanmaya başlamak mümkün. Eğer bir mutfak robotu yerine blender tercih ediyorsanız taşınabilir tasarımı sayesinde de pratik bir kullanım sunacaktır. Eğer blenderın mikser özelliğini kullanacaksanız kısa sürede içerisinde gıdaları nasıl pürüzsüz ve istediğiniz kıvama getireceğini deneyimleyebilirsiniz.

Fantom Blender Modelleri

Fantom blender ve blender setleri uzun yıllar kullanılabilecek, yüksek motor güçlerine ve dayanıklı tasarıma sahip işlevsel ürünlerdir. Paslanmaz çelik bıçaklar sayesinde kullanımda pratiklik sunar. 

Fantom’da farklı modellere ve renk seçeneklerine sahip blenderlar bulabilirsiniz. Hem çırpıcı hem blender özelliği bulunan bu ürünler turbo hız seçeceğine sahip olmanın yanı sıra, sessiz çalışarak da gönülleri fethediyor. Blenderı özellikle karıştırma amacıyla kullanacak olan kişilere kolaylık sağlaması açısından modellerimiz arasında ölçü kabı olan seçenekler de bulunuyor. Ölçü kapları 500 ml, 1.5 litre gibi farklı kapasiteler mevcuttur. 

Fantom blenderları kullandıktan sonra yakınlarına “Bu ürünü tavsiye ederim.” diyeceğinize şüpheniz olmasın. Biliyorsunuz birçok üründe olduğu gibi blender alacak olan kişiler için de kullanıcı yorumları oldukça önemli detaylardan biridir. Ve unutmayın ki iyi blender setlerini kullanmak herkesin hakkıdır. 

Fantom blender seçenekleri birçok farklı parçalar içerdiği için farklı özelliğe de sahiptirler. Modeller arasında bulunan seçeneklerimiz dayanıklı olmanın yanı sıra bakımları da kolay ürünlerdir. Fantom blender modelleri ayrıca farklı hız kademelerine de sahiptir. Bu sayede istediğiniz zaman yavaş, istediğiniz zaman hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz. Hatta hızlıdan yavaşa ya da yavaştan hızlıya da güvenli bir şekilde geçebilmek mümkün.

Her gün ve günün uzun bir anını mutfakta geçiriyorsanız eğer Fantom blender seçenekleri arasında en işlevsel olan modeli seçebilir. Seçenekler arasında o kadar çok fark olmasa da, yine de bazı farklı detaylar kullanım açısından önemli olabilmektedir. 

Blender Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her ne kadar çoğu kişi küçük ev aleti alırken öncelikle rengine dikkat etse de, bunun pek doğru bir davranış olmadığını söylemek gerekmektedir. Blender satın alınacağı zaman öncelikle motor gücüne dikkat etmekte fayda var. Watt ve motor gücü farklı terimler olduğu için bu özelliğe bakarken, bu ayrıntıya da dikkat etmek gerekiyor. 

Blender seçimi yapacak olan kişilerin bıçaklarının keskinliği, çalışma hızı gibi özellikleri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Asıl önemli olan detaylardan biri de, blenderı mutfakta nerede konumlandıracağınızdır. Tezgahın üzerinde mi duracak ya da farklı bir yere mi koyacaksınız, buna da dikkat etmek gerekiyor. Tercih edeceğiniz model için uygun bir yerinizin olup olmadığı, kullanım kolaylığı açısından göz önünde bulundurulması gereken noktalardan biridir. Ayrıca küçük olan mutfaklarda belki blender setleri yerine yalnızca bir el blenderını da kullanmak isteyebilirsiniz. 

Son olarak blender ve blender setlerinin üretildiği malzeme de hassas konulardan bir tanesidir. Kullanacağınız ürünün haznesi cam mı yoksa plastik mi, bunu da belirlemelisiniz. Uzun vadeli kullanımlarda düşünülüyorsa eğer cam olan hazneler plastiklere göre biraz daha az dayanıklı olabilmektedir ve kullanıma bağlı olarak çizilmeler oluşabilmektedir. 

Blender Fiyatları

Blender fiyatlarını ürünün tasarımı ve işlevselliği etkilemektedir. Bu doğrultuda blender fiyatları kendi aralarında farklılık gösterebilmektedir. Uygun fiyatlı olan blender setleri mevcut olduğu gibi, daha profesyonel seçenekler daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedirler. Gelişmiş olan versiyonlarda buz kırma, meyveleri meyve suyu formuna getirme ya da soğuk içecekler hazırlama gibi özelliğe sahip olan seçenekler bulabilmek mümkün. Tabi ki bu blenderların fiyatları da diğer modellere göre biraz daha yüksek satış fiyatına sahip olabilmektedir. 

Blender fiyatlarını etkileyen özelliklerden biri de motor güçleridir. Güçlü motora sahip olan modeller, diğer modellere göre daha pahalı olabilmektedir. Ama motorları güçlü olduğu için neredeyse her şeyi öğütebilme ve karıştırabilme imkanına sahiptir. Bu yüzden profesyonel amaçlı bir kullanım söz konusu olacaksa bu tip seçenekler genellikle tercih edilmektedir.